Районна газета

МІСЦЕВІ ВИБОРИ НАБЛИЖАЮТЬСЯ

Про виконання основних організаційних заходів з підготовки та проведення перших місцевих виборів 30 червня 2019 року та позачергових виборів народних депутатів україни 21 липня 2019 року говорили на апаратній нараді, яку провів голова районної державної адміністрації Іван ЯРЕМЕНКО

«Сьогодні в межах своїх повноважень відділ ведення Державного реєстру виборців райдержадміінстрації забезпечує та координує проведення на території району двох виборчих кампаній — перших місцевих виборів 30 червня 2019 року та позачергових виборів народних депутатів України 21 липня 2019 року», - зазначила начальник відділу Людмила ЧАЙКА.

Робота відділу у період проведення виборчих кампаній зосереджена на чіткому виконанні календарних планів основних організаційних заходів з підготовки та проведення відповідних виборів. З метою виконаня працівниками відділу значного обсягу робіт щодо забезпечення вимог вибочого законодавства, прийнято розпорядження голови райдержадміністрації “Про роботу відділу ведення Державного реєстру виборців апарату райдержадміністрації у вихідні дні у червні-липні 2019 року”. Згідно даного розпорядження в період з 1 червня по 21 липня, крім 17 та 28 червня 2019 року, відділ працюватиме без вихідних.

Виборчий процес з місцевих виборів накладається з виборчим процесом із загальнодержавних виборів, що значно ускладнює роботу не тільки відділу, а й суб’єктів подання відомостей про виборців при підготовці інформацій для складання списків виборців. Для недопущення порушення строків подання та форм відомостей, 30 травня цього року проведено навчання для секретарів сільських рад та відповідальних осіб суб’єктів подання інформацій. Всі суб’єкти подання відомостей письмово проінформовані про зміни у періодах поновлення. Дане питання тримається на контролі керівниками установ, відділу ведення Реєстру.

Згідно виборчого законодавства для забезпечення належної організації та проведення місцевих виборів, функціонує районна виборча комісія, утворена в 2015 році. Комісія, 17 травня 2019 року своєю постановою затвердила склад Липоводолинської селищної та Синівської сільської виборчих комісій у кількості по 11 осіб. До 14 червня вона повинна сформувати ще 23 дільничні виборчі комісії для голосування з перших місцевих виборів. 3 18 травня цього року нові Липоводолинська селищна та Синівська сільська виборчі комісії розпочали свою роботу, таким чином припинено повноваження територіальних виборчих комісій, що здійснювали проведення виборів, до призначення перших місцевих виборів (крім Колядинецької та Саївської).

На виконання статті 17 Закону України “Про місцеві вибори”, згідно з вимогами розділу 3 постанови Центральної виборчої комісії від 09.09.2015 № 239 “Про порядок надання Центральній виборчій комісії інформації щодо підготовки та проведення місцевих виборів”, відділом ведення Державного реєстру виборців отримано від територіальних виборчих комісій постанови з формами 12 про утворення округів та занесено їх зміст до АІТС. Так, Липоводолинською виборчою комісією сформованоо 26 одномандатних виборчих округи з виборів депутатів ради, Синівською — 14. Висування та внесення подань до виборчої комісії щодо кандидатів у депутати та на посаду селищного, сільського голів тривало з 27 травня по 5 червня цього року. Комісіями прийняті постанови про реєстрацію кандидатів на посади селищного, сільських голів та депутатів відповідних рад: Липоводолинською комісією зареєстровано 11 кандидатів на посаду селищного голови, 107 кандидатів в депутати селищної ради, Синівською комісією — 4 кандидати на посаду сільського голови та 63 кандидати в депутати сільської ради.

Із 15 червня 2019 року розпочнуть роботу вже дільничні виборчі комісії, які займатимуться питаннями підготовки та проведення голосування з перших місцевих виборів безпосередньо на виборчих дільницях. Зокрема, в Липоводолинському районі буде організовано роботу на 23 звичайних виборчих дільницях, утворених на постійній основі. А з 6 липня розпочнуть роботу дільничні виборчі комісії з позачергових виборів народних депутатів (25).

На виконання основних заходів з місцевих виборів відділом постійно проводяться робочі наради з керівництвом районної, селищної, сільської виборчих комісій, сільськими головами та секретарями сільських рад з питань організації підготовки та проведення голосування.

З метою інформування населення району щодо виборчого законодавства, на відповідних сторінках сайту районної державної адміністрації розміщено матеріали щодо підготовки до голосування з перших місцевих виборів, оголошення щодо перевірки виборців в Реєстрі та можливості тимчасово змінити місце голосування на вибори народних депутатів. Проте, хотілося б відмітити пасивну активність виборців. З початком виборчих процесів до відділу щодо уточнення своїх персональних даних звернулися лише 2 особи.

За даними Державного реєстру виборців станом на 10 червня 2019 року в Липоводолинському районі налічується 14578 виборців (в т.ч. НСП — 1424). Кількість виборців Липоводолинської громади складає 10872, Синівської – 2416.