Районна газета

ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ГЕРОЇВ КРУТ

29 січня в Україні відзначають День пам’яті героїв Крут - саме там у 1918 році відбувся бій, що на довгі роки став одним із символів боротьби українського народу за свободу і незалежність. Своєю кров’ю, душею і своєю працею він, як і будь-який інший народ, прагне до життя і благополуччя

Бій під Крутами відбувся на залізничній станції Крути, за 130 кілометрів на північний схід від Києва. Він тривав 5 годин між 4-тисячною більшовицькою армією Михайла Муравйова та загоном з київських студентів і бійців вільного козацтва у складі близько чотирьох сотень вояків.

22 СІЧНЯ – ДЕНЬ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ

102 роки тому, 22 січня 1919 року, Українська Народна Республіка та Західно-Українська Народна Республіка об’єдналися в одну державу. «У єдності сила» - під таким гаслом Україна відзначає цьогоріч Акт Злуки. Український інститут національної пам’яті підготував інформаційні матеріали до цієї події

ЛИПОВОДОЛИНСЬКИЙ «ХОРОЛ» НА СІЧНЕВІЙ СТОРІНЦІ НАСТІННОГО КАЛЕНДАРЯ

До 30-ї річниці Незалежності України, яку наша держава відзначатиме у 2021 році, управлінням культури Сумської обласної державної адміністрації презентовано памятний календар присвячений цій події.

Аматорські народні колективи, художні полотна Марії Примаченко та Сергія Васильківського, великодна та етнографічна експозиції,  музей горюнської культури та пам’ятник Великому Кобзареві, майстер-клас народної умілиці, науково-культурний проєкт та культурно-мистецька виставка - таким є наповнення сторінок настінного календаря.

Відкриває календар аматорський народний вокальний ансамбль «Хорол» Центру культури і дозвілля Липоводолинської селищної ради. Його фото на першій, січневій сторінці, пам’ятного видання.

СУМСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ КРАЄЗНАВЧИЙ МУЗЕЙ ПРЕДСТАВИВ КОЛЕКЦІЮ НОВОРІЧНИХ ЛИСТІВОК

За інформацією Управління культури Департаменту культури, інформаційної політики та туризму облдержадміністрації, листівки на різдвяно-новорічну тематику з фондового зібрання краєзнавчого музею використовуються при створенні тематичних виставок і є справжньою їх окрасою

В українських листівках початку ХХ століття найпопулярнішою була тема Різдва. Масовий випуск новорічних листівок почався  в 1950-х рр. Їх друк здійснювало поліграфічне підприємство «Держзнак». В Україні друк листівок здійснювали Державне видавництво образотворчого мистецтва і музичної літератури УРСР,  «Радянська Україна» та ін.