Районна газета

Я МАЮ ПРАВО!


Нормативно-правові документи:

СУМЧАНАМ НА БАТЬКІВСЬКИХ ЗБОРАХ РОЗПОВІЛИ ПРО МУНІЦИПАЛЬНУ НЯНЮ, ПОДАТКОВУ ЗНИЖКУ ТА БУЛІНГ

В рамках всеукраїнської правопросвітницької кампанії «Відповідальне батьківство», фахівці юстиції Сумщини відвідують батьківські збори у школах міста. Коли до заходу долучаються такі фахівці, батьки мають змогу дізнатися багато корисного для себе та своїх дітей

Так, юристи установи розповідають про ініціативу Міністерства соцполітики #МуніципальнаНяня, яка передбачає відшкодування витрат на няню для дитини до 3 років. Розмір відшкодування становить з 1 січня 2019 року – 1626 гривень щомісяця.

ПРО ПРОТИДІЮ ПОРУШЕННЯМ НА ВИБОРАХ І НЕ ТІЛЬКИ: ФАХІВЦІ ЮСТИЦІЇ СПІЛКУВАЛИСЯ З ЖИТЕЛЯМИ РОМНІВ ТА НЕДРИГАЙЛОВА

До виборів Президента України залишилось 10 днів. Задля інформування пересічних громадян щодо особливостей виборчих прав та виборчих процедур фахівці юстиції Сумщини в рамках всеукраїнської правопросвітницької кампанії «Я МАЮ ПРАВО ГОЛОСУ!» зустрічаються не тільки з жителями обласного центру, а й віддалених населених пунктів

Так, правники відправились до Недригайлова та Ромнів, а саме в місцеві Центри з надання адміністративних послуг, міську раду, селищну об’єднану територіальну громаду, районі державні адміністрації, окружні комісії та автостанції.

ТУРБОТА ПРО ВЛАСНИЙ ДОБРОБУТ ЗМУШУЄ БОРЖНИКІВ ПО АЛІМЕНТАХ ЗГАДАТИ, ЩО ВОНИ БАТЬКИ

Дискомфортні умови, які створюють неплатникам аліментів норми закону #ЧужихДітейНеБуває, не дозволяють їм роками жити в боргах перед дітьми

Так, Сумчанин Валерій 9 місяців не сплачував аліменти, однак коли довідався, що на його майно та кошти накладені арешти, винесені постанови про тимчасові обмеження у праві виїзду за кордон, користування транспортними засобами, зброєю та полювання, він невідкладно сплатив на користь своєї донечки Анни майже 10 тисяч гривень.

ПРАВОВА ЕСТАФЕТА СЕРЕД ШКІЛ ЛИПОВОДОЛИНСЬКОГО РАЙОНУ

Під егідою Липоводолинського бюро правової допомоги, в школах Липоводолинського району серед учнів старших класів стартувала естафета навчально-розважальної  настільної гри «ВАЖНИЦЯ» правова, яку у 2018 році презентували експерти громадської організації «ЕкспертиЗА Реформ»

Гра спрямована на підвищення рівня правової освіти та надає корисні правові знання. Вона містить більш ніж 200 питань з таких галузей права, як: конституційне, адміністративне, цивільне, сімейне, трудове та інші. Вона дозволяє опрацювати близько 50 життєвих ситуацій, зорієнтуватись в яких допоможе правова обізнаність учнів.