Районна газета

ПРИ НАЙМЕНШІЙ ПІДОЗРІ НА БОТУЛІЗМ НЕОБХІДНО НЕГАЙНО ЗВЕРНУТИСЯ ДО ЛІКАРЯ

Попри застороги медиків, населення не відмовляється від споживання сушеної, в’яленої чи копченої риби. Хоча таке легковажне ставлення до свого здоров’я може закінчитися досить сумно

Успіх у боротьбі з ботулізмом залежить від ранньої діагностики та правильного лікування, що у більшості випадків супроводжується введенням ботулінічного антитоксину. Тому, вкрай важливо при прояві перших ознак захворювання не зволікати і звернутися у лікарню.

Найчастішими симптомами ботулізму є:

  • порушення зору (двоїння або туман в очах, невиразність мови, важкість ковтання, відчуття сухості у роті, м'язова слабкість);
  • загальна інфекційна інтоксикація: пронос, блювота, незначне підвищення температури, болі в животі;
  • пригнічення функції дихальних м'язів, внаслідок чого за відсутності терапії, смерть, зазвичай, настає від дихальної недостатності;
  • у дітей симптоми ботулізму можуть проявлятися у вигляді апатії, відмови від їжі, тривалого плачу, а також м'язової слабкості.

Найбільш ефективним способом профілактики ботулізму є дотримання правил безпеки. Найкращий спосіб захистити своє здоров’я – вберегтися від продуктів, якість яких Вам не відома. Небезпечним є споживання в’яленої, солоної та консервованої риби, оскільки вона могла бути заражена у природних умовах і не проходила термічної обробки. Також варто уникати споживання продуктів, якщо Ви не можете бути впевнені у дотриманні умов їх зберігання та транспортування.

За інформацією Міністерства охорони здоров’я в Україні наявні високоякісні антитоксини, необхідні для негайного лікування ботулізму. Отримати сироватку можна у будь-який час (навіть вихідні або неробочі години)! Її терміново доставляють із ДП «Укрвакцина МОЗ України» у місце зафіксованого випадку ботулізму.

Довідково: з початку 2018 року станом на 11 вересня 2018 року в Україні зареєстровано 80 випадків ботулізму, внаслідок яких постраждало 93 людини, 8 з них померли.