Районна газета

ЗА ХІРУРГІЧНІ ОПЕРАЦІЇ У СТАЦІОНАРІ ЛІКАРНІ ОТРИМАЛИ ВІД НСЗУ ВЖЕ ПОНАД 7 МЛРД ГРН

Заклади, що через скасування планових госпіталізацій не надаватимуть медичну допомогу, все одно отримуватимуть оплату за глобальним бюджетом

Через адаптивний карантин у «червоних» зонах заборонили планові госпіталізації. Також внаслідок різкого зростання рівня захворюваності на COVID-19, такі обмеження Міністерство охорони здоров'я запропонувало ввести на території всієї країни. Однак заклади, що через скасування планових госпіталізацій не надаватимуть медичну допомогу, все одно отримуватимуть оплату за глобальним бюджетом, згідно з договором.

Попри скасування планових госпіталізацій, у лікарнях продовжать надавати медичну допомогу вагітним, роділлям та новонародженим, допомогу пацієнтам з онкологічними захворюваннями, паліативну допомогу, а також при інших невідкладних та термінових медичних заходах, якщо через їх перенесення існує значний ризик для життя або здоров’я. Наскільки значним є ризик для здоров'я у разі відкладення госпіталізації чи операції, визначає лікуючий лікар. Він же і видає направлення на послугу. Пацієнти, які потребують медичної допомоги, мають обов’язково її отримати.

На пакет «Хірургічні операції у стаціонарних умовах»з НСЗУ підписали договори 844 лікарні, 4 з них – приватні. На сьогодні НСЗУ виплатила цим закладам за хірургічні послуги понад 7 млрд грн у квітні-жовтні.

У межах пакету хірургічної допомоги для пацієнта безоплатно: проведення хірургічних операцій з анестезією, інструментальні та лабораторні обстеження, післяопераційний моніторинг, знеболення, цілодобовий лікарський та медсестринський догляд, медична реабілітація в гострому періоді, лікарські засоби з Національного переліку та харчування і перебування в стаціонарі.

Крім того, пацієнт безоплатно може отримати ліки та медичні вироби, які лікарня отримує через централізовані закупівлі. Щоб отримати хірургічну допомогу безоплатно, пацієнту потрібне направлення лікаря, з яким укладена декларацію, або лікуючого лікаря. У невідкладному стані пацієнт може звернутись до лікарні без направлення, або викликати «швидку» за номером 103.

За матеріалами НСЗУ: https://nszu.gov.ua/novini/za-hirurgichni-operaciyi-u-stacionari-likarni-otrimali-vid-n-368