Районна газета

З 3 ВЕРЕСНЯ ОСББ, ЯКІ БАЖАЮТЬ ЗРОБИТИ СВОЇ БУДИНКИ ЕНЕРГОЕФЕКТИВНИМИ, ПОДАЮТЬ ЗАЯВКИ ДЛЯ УЧАСТІ У ПРОГРАМІ КОМПЛЕКСНОЇ МОДЕРНІЗАЦІЇ БАГАТОПОВЕРХІВОК «ЕНЕРГОДІМ»

У 2019 році на фінансування Програми передбачено з Державного бюджету 1,2 млрд грн, а також фінансову підтримку ЄС та уряду Німеччини у 100 млн євро. У 2018 році було виділено 1,5 млрд грн

«В Україні потреба в інвестиціях у енергоефективність будівель надзвичайно велика: близько 144 тисячі будинків, а це 80% від усіх багатоквартирних будинків, потребують модернізації», – зазначила Міністр розвитку громад та територій Альона БАБАК під час презентації програми підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків «Енергодім».

Мешканці багатоповерхівок можуть обрати один із варіантів комплексних заходів: пакет «Легкий» дозволить зменшити споживання теплової енергії в середньому на 20%, пакет «Комплексний» – на 50% від поточного споживання.

З 3 вересня 2019 року ОСББ можуть подавати заявки для участі в програмі «Енергодім»  через усі відділення банків-партнерів, першим з яких став державний АБ «Украгазбанк». Перші 300 заявок отримають додатковий грант у розмірі 20%.

Юлія ГОЛОВАТЮК-УНГУРЯНУ, директор Фонду енергоефективності наголосила: «Реалізація  програми дозволить не лише економити українцям на комунальних послугах та підвищити рівень енергоефективності житла, а й забезпечить дотримання міжнародних зобов’язань нашої держави у сфері енергоефективності, сприятиме зниженню рівня викиду парникових газів СО2 та впровадженню заходів з енергозбереження та ефективного використання енергетичних ресурсів».

Діяльність Фонду фінансується з Державного бюджету України та за фінансової підтримки з боку ЄС та уряду Німеччини.

За словами керівника відділу програм допомоги «Економічна співпраця, енергетика, інфраструктура та навколишнє середовище» Представництва ЄС в Україні Йоганнеса БАУРА, енергоефективність є одним з найважливіших і найуспішніших напрямків співпраці між ЄС та Україною. Довгоочікувані реформи в цій галузі дали змогу ЄС надати значну підтримку країні. «Через Програму підтримки енергоефективності для України (EE4U) ми надали  104 мільйони на гранти та технічну допомогу Фонду  енергоефективності. Це одна з найбільших існуючих зараз програм в Україні. І це показує, наскільки важлива для ЄС тема реформ у галузі енергоефективності», - зазначив він.

Довідково. Фонд енергоефективності надає підтримку ОСББ для впровадження енергоефективних заходів шляхом надання грантів та запровадження комплексних технічних рішень з врахуванням кращих європейських практик з енергомодернізації будівель.

Програма «Енергодім» діє на всій території України, окрім тимчасово окупованих територій. Передбачається досягнення середнього рівня економії споживання енергетичних ресурсів за сукупністю всіх проектів, що фінансуються в рамках Програми «Енергодім», принаймні у 20%.

Програма Фонду енергоефективності реалізовується у співпраці з Міжнародною фінансовою корпорацією – IFC, Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH та Програмою розвитку ООН (ПРООН).

За матеріалами прес-служби Мінрегіону