Районна газета

В УКРАЇНІ ЗАПРАЦЮВАВ ЕЛЕКТРОННИЙ КАБІНЕТ ПЕРЕВІЗНИКА

Електронний кабінет перевізника доступний на сайті e-services.dsbt.gov.ua, а також – на Урядовому порталі kmu.gov.ua у розділі «Електронні послуги». Онлайн-сервіс

Про це під час прес-брифінгу повідомили Міністр інфраструктури Володимир ОМЕЛЯН, Голова Державного агентства з питань електронного урядування Олександр РИЖЕНКО та виконувач обов’язків Голови Державної служби України з безпеки на транспорті В'ячеслав ДІДКІВСЬКИЙ.

«Електронний кабінет перевізника – це реальний бізнес-інструмент, який не тільки спростить процес ліцензування для учасників ринку, а й дозволить їм краще дотримуватись вимог законодавства. У цьому й полягає сутність будь-якої публічної електронної послуги, яку ми втілюємо в життя: зручність, швидкість та прозорість», – зазначає Олександр Риженко.

Окрім електронних послуг, Електронний кабінет перевізника також містить інформацію про самого перевізника, наявність та строк дії ліцензій, транспортні засоби, маршрути, наявні дозволи та штрафи, накладені інспекторами Укртрансбезпеки тощо.

Разом із запуском послуги е-кабінету стають відкритими дані Реєстру перевізників, який веде Укртрансбезпека. Відтепер кожен громадянин, ввівши номер автомобіля, ЄДРПОУ чи ІПН власника, зможе дізнатися точну назву та контактні дані перевізника, а також наявність, тип та строк дії його ліцензії. Така можливість зробить подорожі пасажирів безпечнішими, захистивши від ризику обрати перевізника, у якого відсутня відповідна ліцензія.

«Ми реалізуємо ініціативи, які зменшують роль чиновника при взаємодії бізнесу і держави: переводимо послуги в електронний формат, створюємо зручні сервіси, якими зможе користуватися і бізнес, і громадяни», – наголошує Міністр інфраструктури України Володимир ОМЕЛЯН.

Дані Реєстру перевізників стануть у нагоді також й IT-розробникам, адже їх можна буде завантажити у машиночитаному форматі на Єдиному державному порталі відкритих даних data.gov.ua

За матеріалами Урядового порталу: https://www.kmu.gov.ua/ua/news/v-ukrayini-zapracyuvav-elektronnij-kabinet-pereviznika