Районна газета

РОЗВИТОК СПОЖИВЧОГО РИНКУ В ЛИПОВОДОЛИНСЬКОМУ РАЙОНІ

З інформацією по данному питанню на апаратній нараді, що відбулась при голові райдержадміністрації Івану ЯРЕМЕНКУ, виступила начальник відділу економічного і агропромислового розвитку райдержадміністрації Надія ШАПРАН

Планом розвитку мережі на 2019 рік передбачено відкриття  2 підприємств торгівлі.За січень–листопад поточного року  відкрито 5 магазинів  по продажу непродовольчих товарів, 1 – по продажу продовольчих товарів та перукарню в смт Липова Долина.

Всього мережа підприємств торгівлі в районі налічує 145 підприємств, в тому числі 71 – в сільській місцевості. Аналізуючи структуру нових підприємств торгівлі необхідно відмітити, що збільшується  частка магазинів по продажу непродовольчих товарів, що свідчить про збільшення попиту споживачів на ці групи товарів.

Для забезпечення сільських жителів товарами та послугами у віддалених населених пунктах, де відсутня стаціонарна мережа,  запроваджене виїзне торговельне та побутове обслуговування. Так, виїзне торговельне обслуговування  здійснюється в 22 населених пунктах району.Територіальним центром соціального обслуговування за  11 місяців поточного року здійснено 21 виїзд у 17 сільських рад  по наданню перукарських, швейних послуг та послуг по ремонту взуття.

Сформовано базу даних про вільні земельні ділянки та приміщення, придатні для розміщення об’єктів  інфраструктури споживчого ринку.

Обсяг роздрібного товарообороту підприємств-юридичних осіб за І півріччя 2019  року збільшився на 175,6% порівняно з відповідним періодом минулого року  та становить 11184,5 тис. гривень. Роздрібний товарообіг на 1 особу складає 625 гривень.

Обсяг послуг, наданих населенню, за 9 місяців поточного року збільшився в порівнянні з відповідним періодом минулого року на 7,3% і склав  1831,4 тис. грн.