Районна газета

ОБ’ЄДНАНІ ГРОМАДИ ОБЛАСТІ НАВЧАЛИСЯ ПРОРАХОВУВАТИ ВЛАСНІ БЮДЖЕТИ

У Сумському Центрі розвитку місцевого самоврядування відбувся семінар «Власні доходи місцевих бюджетів та резерви їх збільшення»

Учасники семінару – фінансисти «південного куща» ОТГ області – працівники структурних підроздів Миколаївкої, Тростянецької, Верхньосироватської, Нижньосироватської, Недригайлівської, Кириківської, Вільшанської, Чупахівської, Комишанської, Краснопільської, Хотінської, Чернеччинської, Степанівської громад.

Експерт Центру з питань управління місцевими фінансами Юрій ПЕТРУШЕНКО розповідав учасникам семінару характеристики та визначені резерви надходжень  основних податків ОТГ: податок на доходи фізичних осіб, земельний податок, акцизні податки, єдиний податок, податок на нерухомість тощо.

З можливостями залучення зовнішніх фінансових ресурсів у розвиток місцевих громад присутніх ознайомив експерт з питань регіонального розвитку Григорій СТАРИКОВ. Зокрема, під час семінару розглядали успішні проекти громад, які фінансувалися за кошти ДФРР, субвенції на розвиток інфраструктури ОТГ. Також відбувалося обговорення проектних ідей на 2018 рік.

У ході семінару фінансисти громад поділилися з колегами як успішним досвідом залучення доходів, так і проблемними питаннями адміністрування місцевих податків і зборів. Найбільше проблемних питань, за словами керівників фінансових органів ОТГ, знаходиться в сфері сплати ПДФО підприємствами та організаціями, що працюють на території, але не зареєстровані у громадах.

На думку старости Северинівської сільської ради Миколаївської ОТГ Віри СЕВЕРИН, громада щорічно втрачає значну суму коштів через відсутність потрібного механізму вирішення цієї проблеми, адже вона не тільки недоотримує кошти від сплати ПДФО, але й витрачає свої, забезпечуючи працівників таких підприємств медичними та освітніми послугами за свій рахунок.

Виникало багато питань і щодо плати за землю, які є особливо актуальними в контексті процесу передачі ОТГ земель, що знаходяться за межами населених пунктів. Обговорювали також і тему співпраці з фіскальними органами та казначейством, особливо у сфері допомоги в судових процесах та адмініструванні сплати податків та плати за землю.

У 2018 році Сумський Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону, запланував збільшення заходів на теми аналізу результатів діяльності органів місцевого самоврядування ОТГ та пошуку резервів із нарощування їх ресурсної бази. В березні 2018 році проведення такого семінару буде організовано і для «північного куща» ОТГ області у місті Глухів.