Районна газета

У СУМСЬКІЙ ТА ОДЕСЬКІЙ ОБЛАСТЯХ РОЗПОЧНЕТЬСЯ ІФА-ТЕСТУВАННЯ, ЩО ДОЗВОЛИТЬ ВИЯВИТИ НАЯВНІСТЬ АНТИТІЛ ДО КОРОНАВІРУСУ

Про це у програмі «Свобода слова» на ICTV повідомив заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар Віктор ЛЯШКО

«Ми запускаємо тестування, що дозволить ретроспективно подивитися наявність антитіл, і подивитися епідеміологічно, чи були пропущені такі випадки (захворювання на COVID-19 – ред.). Перші такі випадки будуть досліджуватися в Одеській та Сумській областях. ІФА-тести до нас уже зайшли. Ми розпочинаємо тестування і будемо бачити реальну картину. Ніхто не збирається приховувати реальну картину захворюваності. Наше завдання – щоб той, хто потребує медичної допомоги, отримав її», – розповів Віктор Ляшко.

Головний державний санітарний лікар наголосив, що також буде розширено тестування методом полімеразно-ланцюгової реакції.

«Ми говорили, що можемо збільшити кількість тестувань до 30 тисяч на тиждень, зараз ми тестуємо 5-6 тисяч осіб на добу, ми вже вийшли на норматив, про який говорили. Далі наша норма – збільшити до 80 тисяч», – зазначив заступник міністра і додав, що також досліджуються на коронавірус зразки, взяті в померлих, у яких були діагностовані пневмонії або інші легеневі захворювання. Це робиться, аби виявити якомога більше випадків захворювання на COVID-19.

За словами Віктора Ляшка, головним завданням залишається надання медичної допомоги всім, хто її потребує, аби не ставити лікарів перед вибором, якому пацієнтові надати допомогу – 40-річному чи 60-річному. На тепер заповнені лише 10% ліжок у реанімаційних відділеннях лікарень, де лікують від COVID-19.

За матеріалами Укрінформу: https://www.ukrinform.ua/rubric-society/3014423-ifatestuvanna-na-covid19-rozpocnut-na-odesini-ta-sumsini-lasko.html