Районна газета

У БОРОТЬБІ З КОРОНАВІРУСОМ НЕ СЛІД ЗАБУВАТИ І ПРО ІНШІ НЕБЕЗПЕЧНІ ІНФЕКЦІЙНІ ХВОРОБИ

Про це жителям Сумщини нагадала голова групи експертів з питань інфекційних хвороб обласного управління охорони здоров’я  Ірина ТРОЦЬКА під час брифінгу в облдержадміністрації

«Відкрились парки і сквери, це дуже добре, але відкрились вони і для кліщів. Сьогодні майже всі розмови про коронавірус, але ми не повинні забувати і про інші небезпечні хвороби, як, наприклад, хвороба Лайма, що відноситься до особливо небезпечних хвороб», – наголосила  Ірина Троцька.

За словами головного інфекціоніста області, на сьогодні збільшується кількість звернень з приводу захворювання на хворобу Лайма, що переноситься кліщами. У порівнянні з І кварталом минулого року за аналогічний період цього року кількість захворювань збільшилась утричі. Кліщі рано активізувалися у зв’язку з аномально теплою зимою.

Нагадаємо, ознаками хвороби Лайма є почервоніння на місці присмоктування кліща, головний біль, ломота у всьому тілі і млявість. Якщо не провести лікування на ранній стадії, хвороба може призвести до ураження різних органів: шкіри, суглобів, м'язів, нервової і серцево-судинної системи і, навіть, до інвалідності. Ризик зараження залежить від тривалості присмоктування кліща: протягом доби вірогідність інфікування досить мала, а в кінці третьої доби наближається до 100%.

Кліщі присмоктуються до людини не лише під час перебування на природі. Вони можуть потрапити на ваше тіло й через деякий час, після відвідування зеленої зони, якщо залишились на одязі чи речах. Кліщі можуть потрапити до житла із букетами квітів, собаками або іншими тваринами.

Кліщ присмоктується протягом 15-20 хвилин, в цей час виділяючи анестезуючу рідину, що робить укус практично безболісним. Лише згодом, як правило через кілька годин, виникає відчуття болю або дискомфорт на місці укусу.