Районна газета

МАКСИМ СТЕПАНОВ ПОВІДОМИВ ДЕТАЛІ ПОСИЛЕННЯ КАРАНТИННИХ ОБМЕЖЕНЬ

Міністр охорони здоров’я Максим СТЕПАНОВ роз’яснив, які обмеження діятимуть під час посиленого карантину з 8 до 24 січня 2021 року та назвав основні причини його запровадження

«Попри те, що нам вдалося збити хвилю ураганного розповсюдження коронавірусної хвороби, кількість нових випадків інфікування наразі залишається досить великою. Наша медична система сьогодні працює в напруженому режимі. Ми очікуємо, що новорічні святкування дадуть певний спалах захворювання. До того ж щороку наприкінці січня в нас спостерігається зростання захворюваності на грип та ГРВІ, і це дасть додаткове навантаження на медичну систему. Зважаючи на ці фактори, ми вирішили посилити карантинні обмеження саме в цей період», – зазначив очільник МОЗ.

На період з 00:00 годин 8 січня до 00:00 годин 25 січня буде запроваджено посилений карантин, який передбачає наступні обмеження роботи: закладів громадського харчування (крім адресної доставки замовлень та замовлень на винос); розважальних закладів; закладів торгівлі непродовольчими товарами; закладів культури і проведення культурних масових заходів; спортивних залів, фітнес-центрів, басейнів; проведення масових заходів, крім організації гірськолижного дозвілля (без роботи закладів громадського харчування та продажу алкогольних напоїв); непродовольчих ринків; відвідування закладів освіти, крім дитсадків.

Водночас Максим Степанов наголосив, що посилений карантин не передбачає обмеження роботи громадського транспорту – як міського, так і міжміського сполучення. Буде дозволена організація «новорічних ялинок» без концертів, проведення офіційних спортивних заходів без глядачів, робота закладів торгівлі продуктами харчування, лікарськими засобами, виробами медичного призначення, засобами гігієни, засобами зв’язку, ветеринарними препаратами, кормами. Також працюватимуть АЗС, фінансові установи, оператори поштового зв’язку, а також заклади медичної практики, ветеринарної практики, заклади з технічного обслуговування та ремонту транспортних засобів. Перукарням та салонам краси буде дозволено працювати виключно за попереднім записом.

Зазначимо, вчора Уряд за ініціативою МОЗ також прийняв рішення також про продовження карантину до 28 лютого 2021 року з обмеженнями, які відповідають «помаранчевому» рівню епідемічної небезпеки, та деякими змінами. Зокрема, з 1 січня буде продовжено роботу закладів громадського харчування до 23 години із забороною розрахункових операцій після 22:00, а в новорічну ніч вони зможуть працювати до 1:00.

Міністерство охорони здоров’я рекомендує всім установам та організаціям за можливості на період дії посиленого карантину організувати дистанційний режим роботи. Очікується, що завдяки запровадженню посиленого карантину та за умови його дотримання кількість нових випадків інфікування COVID-19 знизиться приблизно на 50%.

«Під час жорсткого локдауну, згідно з епідеміологічними показниками, рівень захворюваності зазвичай знижується за три тижні на 80%. Ми розраховуємо зниження інфікованих за цей період до 50%», – зазначив Максим Степанов.

Нагадаємо, наразі в країні діють карантинні обмеження, які відповідають «помаранчевому» рівню епідемічної небезпеки. З 14 до 30 листопада Уряд за ініціативою МОЗ запровадив карантин «вихідного дня», завдяки якому вдалося уповільнити стрімке зростання захворюваності в країні.

За матеріалами Урядового порталу: https://www.kmu.gov.ua/news/maksim-stepanov-povidomiv-detali-posilennya-karantinnih-obmezhen