Районна газета

«Я МАЮ ПРАВО!» – НОВИЙ НАПРЯМ ДОПОМОЖЕ ПРОТИДІЯТИ ДОМАШНЬОМУ НАСИЛЬСТВУ

У рамках загальнонаціонального проекту Міністерства юстиції «Я МАЮ ПРАВО!» стартує новий пріоритетний напрямок: захист прав жінок і дітей – протидія домашньому насильству

Ця ініціатива Мін`юсту наразі активно обговорюється на «круглих  столах», до її реалізації залучаються політики і народні депутати, державні структури, адже у правовій державі таке ганебне явище як домашнє насильство не може залишатися поза увагою.

Міністерство юстиції активно долучилось до міжвідомчої співпраці з Міністерством соціальної політики, Національною поліцією, Фондом народонаселення ООН та іншими організаціями. Питанням захисту прав жінок та дітей, зокрема, опікуватиметься система безоплатної правової допомоги.

У країні вже працює Закон «Про запобігання та протидію домашньому насильству», хоча не всі його новели документу імплементовані, або імплементовані в неповному обсязі. Однак, громадяни повинні знати, що в державі вже зроблені конкретні кроки, щоб боротися з цією давно замовчуваною проблемою – домашнє насильство.

«Ініціативи Мін`юсту вже показали свою результативність. І вони вимірюються не тільки цифрами, хоча й вони вагомі, зокрема, коли йдеться про мільйони виплачених на користь дітей аліментів, і це тільки на Сумщині, а й новою правосвідомістю, – наголошує очільник юстиції Сумщини Ірина Свистун. – Переконана: нам під силу протидіяти домашньому насильству силою закону і силою знань кожного про свої права. Юстиція Сумщини активно долучається до масштабної  інформаційної кампанія, яка здійснюється  у рамках загальнонаціонального проекту «Я МАЮ ПРАВО!».