Районна газета

ВІДБУВСЯ СЕМІНАР «ЗАПОБІГАННЯ І ПРОТИДІЯ КОРУПЦІЇ В ОРГАНАХ ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ ТА МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ»

Сумський центр перепідготовки та підвіщення кваліфікації працівників органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій провів виїзний постійно діючий семінар на тему: «Запобігання і протидія корупції в органах державної влади та місцевого самоврядування»

В роботі семінару приймали участь голова Липоводолинської райдержадміністрації Іван Яременко, голова районної ради Віктор Литвиненко, заступник начальника Міжрегіонального управління Нацдержслужби України у Харківській та Сумській областях Максим Гаврилюк, головний спеціаліст сектору з питань запобігання та виявлення корупцій апарату Сумської облдержадміністрації Олена Колодченко,

начальник сектору протидії корупції управління захисту економіки в Сумській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України Євген Мартиненко, заступник директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Сумській області, адвокат Валентина Волобуєва, заступник директора Сумського центру післядипломної освіти Оксана Чечіль.

На слухання семінару були запрошені голови сільських рад, секретарі та бухгалтера сільських рад, керівники установ та організацій Липоводолинського району, начальники відділів та працівники райдержадміністрації.

Всіх присутніх ознайомили з ключовими положеннями системи запобігання і протидії корупції та вимогами щодо доброчесної поведінки осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Серед іншого  в своїй вступній промові Іван Яременко зазначив, що одним із важливих аспектів сучасної державної правової політики в Україні є запобігання і протидії корупції. Досягнення успіху у цьому процесі є передумовою для формування у суспільства довіри до влади, зростання економічного потенціалу держави, покращення добробуту громадян України.

Максим Гаврилюк зазначив, що з 2011 року в Україні функціонує принципово нова антикорупційна система, яка має переважно превентивний характер і орієнтована на створення в суспільстві ефективних механізмів попередження корупції. За таких умов посилюється значення вимог до доброчесної поведінки осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які мають бути ними засвоєні як норми повсякденної поведінки.

На семінарі виступили Євген Мартиненко з доповіддю « Адміністративно-правові заходи протидії корупції. Відповідальність за корупційні правопорушення », Олена Колодченко з доповіддю « Запобігання та врегулювання конфлікту інтересів на публічній службі », Максим Гаврилюк з доповіддю «Обмеження при проходженні державної служби. Правела етичної поведінки. Відповідальність за корупційні правопорушення », Валентина Волобуєва з доповіддю «Правові аспекти захисту особи у разі виникнення корупційних правопорушень».

Присутні  слухачі семінару задавали актуальні практичні запитання доповідачам і отримували кваліфіковані відповіді та роз’яснення від них.

В підведенні підсумків семінару заключне слово надалося Оксані Чечіль, яка наголосила, що корумпована поведінка працівників порушує законність та мораль, завдає шкоди авторитету як органу, в якому він працює, так і державі загалом. Вона руйнує віру в неупередженість та об'єктивність державних органів.