Районна газета

ОБ’ЄДНАННЯ ГРОМАД – ЦЕ ЗБІЛЬШЕННЯ БЮДЖЕТІВ І МОЖЛИВІСТЬ САМОСТІЙНО ПРИЙМАТИ РІШЕННЯ

На цьому наголосив голова райдержадміністрації Іван Яременко під час проведення розширеної апаратної наради

В Липоводолинському районі передбачено формування двох територіальних громад: Липоводолинська, з об’єднанням 12 сільських рад та Синівська, з об’єднанням 5 сільських рад.

На даний час на території району не сформовано жодної територіальної громади, але керівництво райдержадміністрації та районної ради постійно проводять роз’яснювальну роботу щодо добровільного об’єднання територіальних громад з головами селищної та сільських рад.

Відбуваються громадські слухання та обговорення даного питання. І позитивні результати є: під час останнього опитування більшість сільських голів рішуче висловились за об’єднання громад, але, нажаль, окремі очільники громад такого бажання не виявили, мотивуючи це недостатньо проведеною роботою із жителями.

«Всі ми знаємо, що реформа неминуча. Як і будь-які зміни, цей процес часто «болючий» і складний. І, звичайно, на практиці все не так просто, як в теорії. Той, хто це розуміє, хто не противиться їй, а намагається якомога швидше пристосуватись до вимог часу, обов’язково виграє» - наголосив Іван Яременко.

Як приклад позитивних зрушень після утворення громади є Недригайлівська ОТГ, яка вже активно працює: покращується благоустрій, проводиться ремонт інфраструктури та доріг.