Районна газета

ПРО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРАВА НА ОСВІТУ ДІТЕЙ З ОСОБЛИВИМИ ПОТРЕБАМИ

На розширеній апаратній нараді Липоводолинської райдержадміністрації розглядалось питання про забезпечення права на освіту дітей з особливими потребами

Начальник відділу освіти, молоді та спорту Любов Дмитрушко під час доповіді зазначила, що визнання прав дітей з особливими освітніми потребами, їх інтересів, потреб, надання допомоги у процесі соціалізації та вибору професійної діяльності є надзвичайно важливим на сучасному етапі розвитку освіти в Україні.

З метою реалізації права на освіту дітей з особливими потребами за місцем проживання та забезпечення якості навчання відповідно до рекомендацій обласної психолого-медико-педагогічної консультації, висновків лікарсько-консультативної комісії Липоводолинської центральної районної лікарні та згоди батьків у 2017-2018 н.р. організована індивідуальна та інклюзивна форми навчання дітей з особливими освітніми потребами.

Станом на 1 лютого 2018 року індивідуальною формою навчання охоплено 10 учнів (4 – учні КЗ Липоводолинська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів, по 2 – Беївського, Колядинецького навчально-виховних комплексів, 2 учні Берестівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів). Кількість учнів, які охоплені індивідуальною формою навчання станом на 01.02.2017,  збільшилась на 4 учні у порівнянні з минулим навчальним роком.

У КЗ Липоводолинська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів функціонують інклюзивні класи, в яких навчаються  діти з особливими потребами. Станом на 01.02.2018 у 3 інклюзивних класах навчається 7 учнів, що на 2 учні більше ніж у минулому навчальному році. Педагогічний супровід здійснюють 3 вчителі та 3 асистента.

Для керівників навчальних закладів, де організована індивідуальна та інклюзивна форма навчання, найважливішим є питання кадрового забезпечення навчально-виховного процесу. Необхідним є забезпечення освітнього процесу для дітей з порушеннями психофізичного та інтелектуального розвитку спеціальними технічними засобами і обладнанням, навчальною і методичною літературою.

У грудні 2017 року навчальні кабінети, де організована інклюзивна форма навчання, та кабінет для проведення корекційно-розвиткових занять КЗ Липоводолинська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів за кошти державного бюджету поповнилися технічними засобами  і обладнанням на загальну суму 67890 грн.

З метою забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами від 2 до 18 років на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти, у тому числі у професійно-технічних навчальних закладах, шляхом проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини з особливими освітніми потребами, надання їм психолого-педагогічної допомоги та забезпечення системного кваліфікованого супроводження, органам місцевого самоврядування та місцевим органам виконавчої влади рекомендовано утворити протягом двох місяців інклюзивно-ресурсні центри.

«Створення та діяльність такого Центру в районі сприятиме забезпеченню дітям з особливими освітніми потребами необхідної психолого-педагогічної підтримки, з урахуванням їх індивідуальних потреб, а також має стати ефективним засобом забезпечення прав таких осіб на освіту, сприяння розвитку їх особистості, поліпшення стану їх здоров'я та якості життя, підвищення рівня участі у житті громади» - зауважила Любов Дмитрушко.

Детально дане питання буде розглянуте на сесії районної ради.