Районна газета

ПІЛЬГОВИХ РЕЦЕПТІВ ЗА УРЯДОВОЮ ПРОГРАМОЮ «ДОСТУПНІ ЛІКИ» У 2017 РОЦІ ОТРИМАЛИ 2300 ХВОРИХ ЛИПОВОДОЛИНЩИНИ

Головний лікар Комунального закладу «Липоводолинський районний Центр первинної медико-санітарної допомоги» Віталіна Олійник виступила з доповіддю про стан виконання Урядової програми «Доступні ліки» на розширеній апаратній нараді райдержадміністрації

Сімейними лікарями та лікарями-терапевтами Комунального закладу «Липоводолинський районний Центр первинної медико-санітарної допомоги» з 01.04.2017 року здійснювалася виписка рецептів пацієнтам з серцево-судинними захворюваннями, бронхіальною астмою та цукровим діабетом ІІ типу.

Сума виділених коштів на початок реалізації урядової програми становила 259,8 тис. грн., в серпні 2017 року надійшла додаткова субвенція в сумі 103,9 тис. грн., в грудні – 100,0 тис. грн., загальна сума виділених коштів становить 463,7 тис. грн.

У 2017 році КЗ «Липоводолинський районний Центр ПМСД» укладено угоди з чотирма аптечними закладами, які функціонують на території району та задіяні у відпуску лікарських засобів, що підлягають відшкодуванню: ТОВ фірма «Стара аптека», КП «Суми-Фарм», ТОВ «Сумський центр здоров’я», аптека «Доктор ++». На кінець 2017 року використано коштів на загальну суму 456,6 тис. грн., або 98,5%  від виділеної суми коштів.

У 2018 році на реалізацію програми «Доступні ліки» в районі державою передано субвенцію у сумі 485,0 тис. грн.

Міністерством охорони здоров’я у 2018 році оновлено реєстр препаратів, що беруть участь в Урядовій програмі «Доступні ліки». Оновлений перелік програми становить 239 препаратів від серцево-судинних захворювань, цукрового діабету ІІ типу та бронхіальної астми, що на 40 позицій більше, ніж у попередній. Всього повністю держава відшкодовуватиме вартість 34 препаратів. Доплата за інші, залежно від роздрібної ціни препарату та розміру відшкодування державою, коливається від 0,09 грн. до 311,0 грн.

За січень поточного року лікарями загальної практики-сімейної медицини виписано 447 рецептів на відшкодування вартості лікарського засобу. Загальна сума відшкодувань за січень становить 17,6 тис. грн., в т. ч. серцево-судинні захворювання – 13,4 тис. грн., цукровий діабет ІІ типу – 3,7 тис. грн., бронхіальна астма – 576, 40 грн.

З метою доведення інформації до пацієнтів, проводиться інформаційно-просвітницька робота. У районній газеті «Наш Край» публікуються статті про порядок отримання рецептів та перелік аптечних закладів, які беруть участь у програмі «Доступні ліки», медичними працівниками мережі доводиться до населення перелік лікарських препаратів, які підлягають відшкодуванню.