Районна газета

МУЗЕЙ ГЕРОЯ НЕБЕСНОЇ СОТНІ ВІДКРИЛИ НА СУМЩИНІ

Музейна кімната імені Олексія Братушки відкрита у НВК № 16, де навчався Герой Небесної Сотні. Саме до його Дня народження приурочили відкриття музею

Голова облдержадміністрації Микола КЛОЧКО ознайомився з особистими речами і спогадами Олексія, поспілкувався з його рідними і близькими.

 

«Я вважаю, що відкриття цього музею дуже правильний і важливий крок, бо ми усі маємо пам’ятати про ті події і якою ціною нам дісталася наша справжня незалежність. Я, як учасник тих подій, пам’ятаю, яке було тоді піднесення людей, побоювання за подальшу долю нашої країн. Тож, будь ласка, пам’ятайте про те, що у цій школі навчався справжній Герой України Олексій Братушка», – звернувся до присутніх Микола Клочко.

Також він нагадав, що майже два місяці тому він разом з міською владою обіцяв оновити меморіальну дошку на фасаді будівлі – її оновили. Щойно завершаться у школі роботи з утеплення, нова дошка висітиме на своєму місці.

«Цей музей є дуже важливим для мене, як для тата. Я розумію, що з роками біль притуплятиметься, а такі речі залишаються – з ними живе пам’ять про мого сина. Нещодавно і у школі № 10 створили куток пам’яті Олексія Братушки. Серед усіх експонатів я не можу виокремити один, тому що будь-який є надзвичайно важливим для мене. Тут є і записи, які зроблені рукою Олексія, – так я відчуваю, що він поряд», – розказав батько Олексія Сергій БРАТУШКА.

Викладач Сумської дитячої художньої школи Олександр ЗАСТУП, який займався художнім оформленням музею, зазначив, що «Слова з Гімна України «Душу й тіло ми положим за нашу свободу…» саме про Олексія та подарував школі картину «Верховна Рада», яка виконана у темно-чорних тонах і написана ще у 2010 році. Художник ще тоді, мабуть, передчував ті «чорні» події під парламентською будівлею. І за його власним переконанням робота над цією картиною стала найважчою в історії усієї його професійної діяльності.

Організували музей вихованці музейного гуртка НВК № 16 та волонтерський загін. Про створення розповів нам  керівник музейного гуртка Мартін ЛАЗІЦКИЙ: «Ідея заснувати музей виникла близько двох місяців тому, нашим експонатам стало тісно в одній вітрині і ми вирішили виділити їм цілий клас. Усі представлені експонати є єдиним цілим, бо кожен з них відображає життя Олексія і допомагає зберегти його у пам’яті таким, яким він був. А відвідувати музейну кімнату можуть усі жителі Сумщини».