Районна газета

ВИБОРИ ПОВИННІ БУТИ ДОСТУПНИМИ ДЛЯ ВСІХ

В Сумській обласній державній адміністрації під головуванням керівника апарату Дмитра ЖИВИЦЬКОГО відбулося засідання робочої групи з питань забезпечення доступності та залучення до виборчого процесу людей з інвалідністю у режимі відео селекторного зв’язку за участю голів райдержадміністрацій та міських голів міст обласного значення
Під час засідання присутні обговорили широке коло проблем, пов’язаних з питаннями доступу виборців з особливими потребами до виборчих процесів, зокрема, доступність приміщень для голосування.

Були визначені доступні, частково доступні та недоступні виборчі дільниці. Нажаль по області доступних дільниць лише 7,4%, частково доступних – 28% і майже 65% - це недоступні для осіб з обмеженими фізичними можливостями та маломобільних груп населення приміщення.

Дмитро ЖИВИЦЬКИЙ зробив наголос на проведенні фактичного аудиту всіх приміщень, де будуть розташовані виборчі дільниці, у містах і районах області. Крім того, до проведення аудиту потрібно залучити представників громадських організацій, які представляють інтереси осіб з обмеженими фізичними можливостями. А також зауважив, що кожен з нас, і, взагалі, все суспільство, повинні зробити все можливе для того, щоб були ліквідовані всі бар’єри для людей з інвалідністю, ми повинні діяти та рухатися в зазначеному напрямку. 

Всі люди рівні і мають рівні права щодо участі у суспільному та політичному житті країни.

Учасники засідання від Липоводолинського району, які були присутні на відеонараді, по його завершенні провели робочу нараду на якій визначились щодо необхідності більш дієво зайнятись ліквідацією недоліків, які мають місце в забезпеченні доступності до виборчого процесу людей з інвалідністю на виборчих дільницях.