Районна газета

ВПРОВАДЖЕННЯ В РАЙОНІ СИСТЕМИ ЕЛЕКТРОННИХ ДЕРЖАВНИХ ЗАКУПІВЕЛЬ PROZORRO

Про це доповіла під час апаратної наради при голові райдержадміністрації Івану ЯРЕМЕНКУ начальник відділу економічного та агропромислового розвитку райдержадміністрації Надія ШАПРАН

За її словами, за період роботи системи  електронних закупівель Prozorro оголошено 590 процедур на загальну суму 63млн. гривень, підтверджена економія складає 3,29 млн. гривень. За 10 місяців 2018 року через електронну систему оголошено  184  закупівлі 7-ма розпорядниками бюджетних коштів  на загальну суму 20,9 млн. гривень.

Завершено 159 процедур закупівель та укладено  договорів на загальну суму 15,5 млн. гривень, що становить 75,4% до загальної суми усіх договорів за 10 місяців 2018 року (20,5 млн. гривень).Підтверджена загальна  економія за результатами укладених договорів за цей період  через систему електронних закупівель складає  2 025,1 тис. гривень. Зазначимо, що всі структурні підрозділи райдержадміністрації - розпорядники бюджетних коштів (9) зареєстровані  в цій системі. Сільські та селищна ради також зареєстровані в системі  Prozorro. З них селищна та 6 сільських рад в поточному році публікували звіти про укладені договори відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі».

Як зазначив співдоповідач з даного питання головний лікар Липоводолинської центральної районної лікарні Олексій БАДІОН, в результаті проведення закупівель товарів і послуг через електронну систему ProZorro в Липоводолинській ЦРЛ отримано значну економію бюджетних коштів, залишки яких направлено на додаткову закупівлю. Так, в 2017 році «економія» коштів склала 358,9 тис. грн., протягом 10 місяців 2018 року – 78,3 тис. грн. В своїй роботі районна лікарня буде і в подальшому проводити закупівлю товарів і послуг через електронну систему закупівель ProZorro.

«Електронна система публічних закупівель «ProZorro», і як показують дані, уже вкорінилася і дає свої позитивні результати у вигляді економії бюджетних коштів, які можна спрямувати на інші потреби», - зазначала начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Любов ДМИТРУШКО.

Зокрема, відділ освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації на єдиному веб-порталі державних закупівель «ProZorro» працює з травня 2016 року. За цей період здійснено 263 закупівлі, з них завершеними є 217, не відбулися – 37, відмінені торги – по 8. Станом на 02.11.2018 завершена  процедура розгляду пропозицій по 1 закупівлі. Загальний обсяг фінансового ресурсу на закупівлю товарів, робіт та послуг за 3 роки склав більше 44 млн. гривень.  З них сума по завершених процедурах – 29,5 млн. гривень.

Зазначимо, що електронні закупівлі створені для того, щоб відслідковувати найкращі цінові пропозиції на ринку товарів та послуг. За допомогою системи електронних закупівель набагато ефективніше використовуються бюджетні кошти.