Районна газета

УТРИМАННЯ МІСЦЕВОЇ ПОЖЕЖНОЇ ОХОРОНИ – ЦЕ ОДНЕ ІЗ НАЙВАЖЛИВІШИХ ПИТАНЬ, ЯКЕ ПОТРЕБУЄ НЕГАЙНОГО ВИРІШЕННЯ, АДЖЕ ВІД ЦЬОГО ЗАЛЕЖИТЬ ЖИТТЯ ГРОМАДЯН НАШОГО РАЙОНУ

На цьому наголосив голова райдержадміністрації Іван ЯРЕМЕНКО під час проведення апаратної наради

За інформацієюначальника Липоводолинського районного сектору Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області Андрій СМІТІЯ, протягом 12-и місяців 2018 року в районі взято на облік 28 пожеж. У порівнянні з минулим роком кількість пожеж збільшилась на 180 % (10 в 2017 році), збитки становлять 476 700 грн. В наслідок пожеж загинула одна особа і одна особа отримала травму, на пожежах було врятовано матеріальних цінностей на суму більше 3,5 млн. грн. Вогнем пошкоджено 10 житлових будинків, 10 господарчих будівель, 8 легкових автомобілів.

На території Липоводолинського району відповідно до рішень виконкомів та сесій сільських (селищної) рад створено лише 10 підрозділів місцевої пожежної охорони. В підрозділах місцевої пожежної охорони налічується 10 пожежних автомобілів, 7 із яких згідно договорів оренди передані в користування товариствам чи фермерським господарствам, які розташовані на відповідних територіях. З них лише два підрозділи місцевої пожежної охорони готові до виконання покладених на них завдань (с. Підставки та с. Синівка). Основними причинами неготовності є відсутність чергування працівників місцевої пожежної охорони та несправність пожежних автомобілів. Це і є головною причиною несвоєчасного надання допомоги при винекненні пожежі, адже наявність чергових підрозділів місцевої пожежної охорони дає можливість виграти час до приїзду пожежно-рятувальної команди.

Голова райдержадміністрації Іван ЯРЕМЕНКО звернув увагу сільських голів на необхідності  фінансування  та утримання підрозділів місцевої пожежної охорони, адже ніхто неможе знати де, коли і в який час може виникнути пожежа, а її наслідками можуть бути людські життя.