Районна газета

ЩО ВАРТО ЗНАТИ ПРО ВИБОРИ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ У 2019 РОЦІ

В Україні починаючи з 31 грудня 2018 року офіційно стартувала президентська виборча кампанія. Згідно з постановою Верховної Ради України від 26 листопада 2018 року № 2631-VIIІ чергові вибори глави держави  відбудуться 31 березня  2019 року

Так на сьогоднішній день завершилося подання документів до Центральної виборчої  комісії для реєстрації  кандидатів на пост Президента України. По завершенні реєстрації кандидатів ЦВК опублікує їх повний список в газетах «Голос України» та «Урядовий кур’єр».

Вже сьогодні з переліком зареєстрованих кандидатів можна ознайомитись на сайті ЦВК. Остаточний офіційний список всіх політиків, чиї імена будуть у виборчому бюлетені, стане відомий 8 лютого 2019 року.

Згідно календарного плану основних організаційних заходів з підготовки проведення позачергових виборів Президента України окружні виборчі комісії  будуть створені в термін до 18 лютого цього року. Наш район входить до виборчого округу № 161 з центром м.Ромни.Згідно з Законом України “Про вибори Президента України” на чергових виборах 31 березня 2019 року будуть діяти постійні виборчі дільниці, утворені на постійній основі Центральною виборчою комісією в 2012 році. Зокрема, в Липоводолинському районі буде працювати 24 звичайних і 1 спеціальна (в Липоводолинській центральній районній лікарні) виборчі дільниці. В термін до 22 березня кожна звичайна виборча дільниця отримає попередній список виборців для загального ознайомлення громадян. До 25 березня  кожен виборець  отримає іменне запрошення на вибори з зазначенням місця і часу голосування. 

В даний час проводиться активна робота відділом ведення Державного реєстру виборців апарату районної державної адміністрації з уточнення відомостей для складання списків виборців, яка завершується за 5 днів до дня голосування. Після цього внести зміни до списку виборців можна буде лише за рішенням суду.

Припускаючи, що активність виборців у цьому році буде високою, рекомендуємо громадянам не відкладати, а провести звірку своїх персональних даних вже сьогодні – у відділі ведення Державного реєстру виборців, що знаходиться в приміщенні районної державної адміністрації, кабінет № 2. При собі необхідно мати паспорт громадянина України. Додаткову інформацію можна отримати за телефоном 5-10-80. Працюємо щоденно, крім вихідних, з 8.00 до 17.00.

Особливо актуально це для громадян, у яких проблеми з внесенням до списків виборців були на попередніх виборах. Також перевірити інформацію про своє включення до Державного реєстру виборців можна не виходячи з оселі за допомогою мережі Інтернет. Для цього потрібно зайти на офіційний сайт Державного реєстру виборців (www.drv.gov.ua) та скористатись програмним ресурсом «Особистий кабінет виборця».