Районна газета

ПІДТРИМКА ЗАКЛАДІВ МЕДИЦИНИ – ОДНЕ З ГОЛОВНИХ ЗАВДАНЬ РАЙОННОЇ ВЛАДИ

Головний лікар Липоводолинського районного Центру  первинної медико–санітарної допомоги  Віталіна ОЛІЙНИК на апаратній нараді  звітувала про  стан виконання Урядової програми “Доступні ліки” на території Липоводолинського району

На реалізацію Урядової програми «Доступні ліки» у 2019 році в районі передано субвенцію у сумі 120,8 тис. грн.

Реалізація Урядової програми «Доступні ліки» в поточному році здійснюється на підставі тристоронніх угод між Липоводолинською ЦРЛ (платник),  КНП «Липоводолинський районний ЦПМСД» (надавач послуг) та аптечними закладами району. 

В 2019 році у програмі «Доступні ліки» беруть участь наступні аптеки: ТОВ фірма «Стара аптека», КП «Суми-Фарм», ТОВ «Сумський Центр здоров’я», аптека «Доктор ++» (м. Лебедин), ФОП «Дудченко О.Ф.» та ТОВ «Прана - Фарм».  

Станом на 01.03.2019 року лікарями загальної практики-сімейної медицини та лікарем-терапевтом дільничним виписано 2979 рецептів за Урядовою програмою «Доступні ліки» для лікування хворих на серцево-судинні захворювання, цукровий діабет ІІ типу та бронхіальну астму для 1079 хворих. Зокрема:

-         серцево- судинні захворювання – виписано 2567 рецептів (867 хворих);

-         цукровий діабет ІІ типу – виписано 364 рецепти (188 хворих);

-         бронхіальна астма – виписано 48 рецептів (24 хворих).

Загальна сума відшкодувань станом  на 01.03.2019 р. становить 49,3 тис. грн., в т. ч.: 

-         серцево-судинні захворювання 35,0 тис. грн.;

-         цукровий діабет ІІ типу 10,0 тис. грн.;

-         -бронхіальна астма 4,3 тис. грн.

На початку березня 2019 року на відшкодування отримали реєстри з аптек на суму 33,9 тис. грн. (1006 рецептів). В цілому використано коштів на реалізацію Програми «Доступні ліки» 83,2 тис. грн., що складає 68,9% від виділених коштів.

Які зміни чекають на Урядову програму «Доступні ліки» у 2019 році?

Відповідно до закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» громадяни України з 2020 року отримуватимуть гарантований, тобто на 100% оплачений державою пакет медичних послуг та лікарських засобів. Згідно з Законом, єдиним замовником медичних послуг і платником за їх якісне надання виступає Національна служба здоров'я України.

Уже з квітня 2019 року до НСЗУ перейде адміністрування Урядової програми «Доступні ліки». Це регламентовано Постановою Кабінету Міністрів України

від 27.02.2019 року «Деякі питання реімбурсації лікарських засобів», яка регулюватиме роботу програми реімбурсації, тобто відшкодування державою вартості лікарських засобів для лікування трьох соціально-важливих груп захворювань: серцево-судинних, бронхіальної астми, цукрового діабету ІІ типу.

З переходом програми «Доступні ліки» в адміністрування НСЗУ відшкодування вартості лікарських засобів буде відбуватися за принципом «гроші йдуть за пацієнтом в аптеку».

Що зміниться для аптек, лікарів та пацієнтів?

НСЗУ укладе договір з аптечним закладом. Правила укладання будуть прозорими і єдиними для всіх. Усі аптеки, які виконують певний набір вимог, зможуть укласти договір з НСЗУ про реімбурсацію. Лікар випише рецепт, аптека відпустить препарат пацієнтові, а НСЗУ відшкодує гроші за договором безпосередньо аптеці. Усі процеси, реєстрація аптеки в електронній системі охорони здоров'я, укладання договору та відпуск електронних рецептів відбуватиметься в електронній формі. Усі ліки за програмою будуть виписуватися за допомогою електронного рецепту, який можна буде отоварити в будь-якій аптеці, що має договір з НСЗУ, незалежно від місця проживання пацієнта та місця роботи лікаря.  

В обговоренні даного питання селищний та сільські голови висловили свої бачення, пропозиції щодо позитивного вирішення фінансування медичної галузі району.

За підсумками наради  керівництвом райдержадміністрації надані конкретні доручення щодо вирішення проблемних питань.