Районна газета

СЬОГОДНІ МОЛОДІ ВЧЕНІ МАЮТЬ МОЖЛИВІСТЬ ПРАЦЮВАТИ В СУЧАСНИХ ЛАБОРАТОРІЯХ В УКРАЇНІ, А НЕ ВИЇЗДИТИ ЗА КОРДОН

Під час робочої поїздки на Сумщину Міністр освіти і науки України Лілія ГРИНЕВИЧ відвідала Сумський національний аграрний університет і зустрілася з освітянами області

Разом із тимчасово виконуючою обов`язки голови облдержадміністрації Іриною КУПРЕЙЧИК Міністр ознайомилася із навчально-матеріальною базою університету та його лабораторіями – центром точного землеробства, лабораторією електронної мікроскопії, лабораторією «Агро-Лаб», що створена за рахунок проекту «Еразмус+», центром колективного користування науковим обладнанням «Лабораторія екологічного землеробства та природокористування» тощо.

«Ми розуміємо, що для сучасної науки обладнання європейського зразка є надзвичайно дорогим і забезпечити ним усі виші України практично нереально. Саме тому ми, як і увесь світ, створюємо в кращих університетах мережу центрів колективного користування обладнанням, куди для проведення досліджень можуть приїхати науковці з інших вищих навчальних закладів чи наукових установ, – зазначила Лілія Гриневич. – На території СНАУ є унікальна «Лабораторія екологічного землеробства та природокористування», і в минулому році на створення тут центру колективного користування обладнанням з державного бюджету було виділено 3,5 млн грн, ще 500 тис грн додав університет. Цьогоріч для роботи центру виділено ще 2 млн грн. І важливо, що СНАУ додав до цього центру й інші лабораторії, які були придбані за кошти міжнародних донорів. Усі вони стануть в нагоді науковцям та аграріям».

Лілія Гриневич додала, що сьогодні молоді вчені України, в тому числі і Сумщини, мають можливість працювати в сучасних лабораторіях вдома, а не виїздити за кордон у пошуках сучасного обладнання.

«Дуже часто наших молодих науковців виштовхує за кордон можливість працювати там на новітньому обладнанні, – говорила вона. – Створення таких центрів по всій Україні дасть можливість нашій молоді втілювати свої проєкти вдома».