Районна газета

НА ПОРЯДКУ ДЕННОМУ – ПИТАННЯ ЗАЙНЯТОСТІ НАСЕЛЕННЯ

Питання виконання Закону України «Про зайнятість населення» розглянуто на апаратній нараді при тимчасово виконуючому обов’язки голови райдержадміністрації Володимиру ГРИЦАЮ

З доповіддю виступила директор Липоводолинської районної філії Сумського обласного центру зайнятості Любов ГРИЦАЙ.

Протягом січня-червня 2019 року послугами служби зайнятості скористалося 982 незайнятих трудовою діяльністю громадян, що на 85 осіб більше ніж за аналогічний період 2018 року, з них мали статус безробітного станом на початок 2019 року 534 особи та зареєстровано протягом І півріччя 448 осіб.

Працевлаштовано за направленням служби зайнятості 252 особи із числа безробітних. Статус безробітного станом на 1 липня 2019 року мали 478 осіб, в тому числі 2 особи із числа внутрішньо переміщених, 26 осіб з інвалідністю та 2 особи із числа демобілізованих військовослужбовців, які брали участь в АТО.

Протягом звітного періоду 411 осіб отримували допомогу по безробіттю. Середній розмір допомоги по Липоводолинському району становить 2462,00 грн..

За січень-червень 2019 року Липоводолинською районною філією було укладено 42 договорів про організацію професійного навчання, підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації на замовлення роботодавця за професіями: тракторист-машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва, водій автотранспортних засобів, кухар, оператор сушильних установок, бухгалтер-обліковець, манікюрник. Навчання пройшли 113 осіб. На даний час 5 осіб з числа безробітних проходять навчання.

Профорієнтаційні послуги працівниками філії отримали 380 громадян, у тому числі, особи, які навчалися у навчальних закладах, учасники АТО, ВПО.

В умовах нестачі вільних робочих місць для постійної зайнятості особливе значення мають громадські роботи. Вирішуючи проблеми зайнятості жителів Липоводолинського району та мобілізуючи наявні інструменти для покращення ситуації на ринку праці, Липоводолинська районна філія  постійно співпрацює з органами місцевого самоврядування.

Протягом першого півріччя 2019 року Липоводолинською районною філією Сумського ОЦЗ укладено 17 договорів про організацію громадських робіт, залучено 43 безробітних громадян. Фінансування оплачуваних громадських робіт здійснюється за рахунок коштів Фонду та бюджетів місцевих рад. Сума коштів Фонду відповідно до кошторису складає на 2019 рік 350,0 тис.грн.  За І півріччя поточного року використано коштів у сумі 578,1 тис.грн., з них коштів селищного та сільських бюджетів в сумі 289,2 тис.грн. та 288,9 тис.грн. коштів Фонду.