Районна газета

НА ЛИПОВОДОЛИНЩИНІ ПРОВОДИТЬСЯ ІНЄКЦІЙНА ІМУНІЗАЦІЯ ДОМАШНІХ ТВАРИН ВІД СКАЗУ

З метою профілактики захворювання на сказ фахівцями Липоводолинської районної державної лікарні ветеринарної медицини проводиться імунізація котів, собак та великої рогатої худоби в домогосподарствах населення

З початку цього року на території Липоводолинського району не зареєстровано випадків сказу, а в минулому році був лише 1 випадок. Хоча на території України постійно реєструються випадки сказу тварин.

Отже безвідповідальне ставлення власників тварин до проведення профілактичних щеплень проти сказу своїм улюбленцям, нехтування Правилами утримання домашніх тварин приводить до розповсюдження сказу та наражає на небезпеку їх самих, а також оточуюче населення.

Фахівцями  ветмедицини, в рамках профілактичних протиепізоотичних заходів постійно,  проводять профілактичні щеплення домашніх тварин проти сказу.

Разом з тим, чимало господарів тварин відмовляються від проведення фахівцями профілактичної, а іноді і вимушеної вакцинації тварин проти сказу.

Наразі для імунізації тварин використовується вакцина антирабічна рідка інактивована «Рабістар» (RabiStar red). Після одноразового застосування вакцини захисний рівень антитіл досягається на 14 день і утримується на високому рівні не менше року. Згідно настанови по застосуванню вакцини м’ясоїдні тварини, народжені від вакцинованих самиць, підлягають щепленню з 3-х місячного віку, а народжені від не вакцинованих самиць можуть бути щеплені з 1-го до 3-х місячного віку з повторним щепленням через 12 місяців. В подальшому такі тварини підлягають ревакцинації один раз на 2 роки, а в зонах постійного неблагополуччя - кожного року.

Відповідно до діючої інструкції «Про заходи щодо боротьби зі сказом тварин». вакцинація домашніх тварин проти сказу є обов’язковою.

Отримати послугу з вакцинації своїх домашніх улюбленців власники тварин можуть в будь-якій державній лікарні ветеринарної медицини.

ВЛАСНИКАМ ТВАРИН НЕОБХІДНО ЗНАТИ

  • Щорічно доставляти собак і котів до ветеринарних лікарень для проведення огляду, щеплення проти сказу та лікувально-профілактичних обробок. Суворо дотримуватися схем вакцинацій і ревакцинацій.
  • Обов’язково вакцинувати собак і котів починаючи з 3-х місячного віку.
  • Негайно повідомляти заклади охорони здоров’я та державні установи ветеринарної медицини про випадки покусів або травмування людини котом, собакою, кажаном або дикими тваринами, а також доставляти до державних ветеринарних лікарень тварин, які покусали або травмували тварин чи людей.
  • Купувати, продавати, приймати участь у виставках тварин, а також переміщати тварин до інших населених пунктів дозволяється тільки при наявності ветеринарного свідоцтва або ветеринарної довідки форми №1 та ветеринарного паспорта з відміткою щодо вакцинації проти сказу, яку проведено не пізніше 12 місяців тому і не менше 30 днів до переміщення.
  • При виїзді за кордон необхідно мати результати дослідження сироватки крові тварини на наявність антитіл до вірусу сказу.
  • До полювання допускати тільки вакцинованих проти сказу тварин, про що у мисливців мають бути відповідні документи.
  • У випадку загибелі котів, собак або інших тварин відразу повідомляти державні установи ветеринарної медицини.

 Будьте відповідальні!

Не наражайте на небезпеку свою родину, оточуючих та домашніх улюбленців – зробіть вакцинацію кожній тварині !!!

Вакцинація сприятливих свійських тварин проводиться, але небезпека приходить з дикої фауни, від тварин, яких ми не можемо ізолювати і піддати класичним щепленням. Досвід країн Європейського Союзу переконливий - лише пероральна вакцинація гарантує створення імунного фону в диких м’ясоїдних тварин. Науковцями розроблено ефективні вакцини і опрацьовано методики вакцинації, які дають змогу охопити наявне поголів’я диких тварин та досягти бажаних результатів. Вакцини створюють специфічний імунітет при пероральному застосуванні; не викликають захворювання у молодих тварин; не виділяють вакцинний вірус зі слиною; безпечні для інших тварин; безпечні для людини і природного середовища; стабільні в польових умовах.

З 6 по 9 вересня 2020 року на території Сумської області проводилися заходи із пероральної вакцинації диких м’ясоїдних тварин шляхом розкидання приманок з вакциною з літаків АН-2.