Районна газета

МАКСИМ СТЕПАНОВ: У РАЗІ ДОТРИМАННЯ ПРАВИЛ КАРАНТИНУ «ВИХІДНОГО ДНЯ» КРАЇНІ ВДАСТЬСЯ УПОВІЛЬНИТИ ПОШИРЕННЯ COVID-19

За умови дотримання передбачених карантином «вихідного дня» обмежень, країні вдасться зупинити стрімке розповсюдження COVID-19. Про це заявив Міністр охорони здоров’я Максим Степанов під час онлайн-брифінгу

«COVID-19 – досить важка хвороба. Прошу всіх дотримуватись карантинних правил, що введені в нашій країні. Адже, якщо навіть на два дні розірвати ланцюг передачі хвороби, ситуацію із рівнем захворюваності буде утримано на тих цифрах, які маємо зараз, а ураганне зростання кількості нових випадків вдасться призупинити. Якщо в суботу та неділю у нас дійсно в повному обсязі не працюватимуть визначені постановою Уряду заклади, ми отримаємо очікуваний результат», – наголосив очільник МОЗ.

Максим Степанов нагадав, що аналогічний механізм протидії коронавірусній хворобі був запроваджений в Ізраїлі влітку цього року. Тоді унаслідок введення карантину «вихідного дня» за три тижні країні вдалося знизити рівень захворюваності на 20%.

Водночас Міністр Максим Степанов зазначив, що повний локдаун, запроваджений у багатьох країнах світу, з погляду протиепідемічних заходів – найефективніший метод протидії, адже повністю розриває ланцюг передачі хвороби. Проте, за розрахунками Мінфіну та Мінекономіки, його запровадження в Україні призведе до краху економіки.

Нагадаємо, що Кабінет Міністрів України запровадив з 14 до 30 листопада 2020 року карантин «вихідного дня», а також підтримав перехід до загальнодержавного карантину з обмеженнями, що відповідають «помаранчевому» рівню епідеміологічної небезпеки.

За матеріалами МОЗ України: https://moz.gov.ua/article/news/maksim-stepanov-u-razi-dotrimannja-pravil-karantinu-vihidnogo-dnja-kraini-vdastsja-upovilniti-poshirennja-covid-19