Районна газета

ЗА ПРОГРАМОЮ МЕДИЧНИХ ГАРАНТІЙ ВЖЕ ПОНАД 192 ТИСЯЧІ ПАЦІЄНТІВ БЕЗОПЛАТНО ПРОЙШЛИ РАННЮ ДІАГНОСТИКУ ЩОДО РОЗВИТКУ РАКУ

Договір із НСЗУ на ранню діагностику з виявлення новоутворень мають 682 медзаклади, 33 з них приватні. За цю послугу з квітня по листопад заклади отримали від НСЗУ понад 107 млн гривень

Із впровадженням з 1 квітня 2020 року Програми медичних гарантій в українців з’явилася можливість проходити безоплатно дослідження щодо раннього розвитку онкологічних захворювань. У разі виявлення раку  вчасно розпочинати лікування.

 

Рання діагностика онкозахворювань є однією з пріоритетних послуг у Програмі медичних гарантій. Вона включає 6 інструментальних досліджень, які призначає лікар пацієнтам певного віку. Відповідно до рекомендацій ВООЗ, такі діагностичні дослідження рекомендовані пацієнтам певного віку. Мамографію та колоноскопію рекомендують призначати пацієнтам віком від 40 років.

Гістероскопію, гастроскопію, цистоскопію та бронхоскопію - пацієнтам від 50 років. Проте пацієнтам молодшого віку лікар також може призначити такі дослідження і виписати направлення, якщо підозрює новоутворення.

За 10 місяців дії Програми медичних гарантій, понад 192 тисячі пацієнтів безоплатно пройшли ранню діагностику щодо виявлення онкологічних хвороб. Найбільше пацієнток отримали послугу мамографії - понад 96 тисяч, гастроскопію отримали 61,7 тис пацієнтів, колоноскопію пройшли понад 18 тисяч пацієнтів, бронхоскопію -  майже 7 тисяч пацієнтів, цистоскопію - понад 5,4 тисяч, а гістероскопію отримали понад 4 тисячі пацієнток.

Для раннього виявлення онкології, пацієнт спершу має звернутись до свого лікаря, з яким уклав декларацію. Саме лікар, зважаючи на стан здоров’я, вік і схильність до певних захворювань чи ризик спадковості, визначить, чи потрібне обстеження. Виписати таке направлення може не лише сімейний лікар, а й профільний спеціаліст. Для пацієнта є безоплатною діагностична або лікувальна процедура з анестезією, за потреби, гістологічне дослідження взятого матеріалу, аналіз та опис результатів дослідження. Пацієнт може обрати будь-який медичний заклад, який уклав договір з НСЗУ на надання таких послуг. Як комунальний, так і приватний.

Договір з НСЗУ на ранню діагностику щодо виявлення новоутворень мають 682 медзаклади, 33 з них - приватні. За цю послугу з квітня по листопад заклади отримали від НСЗУ понад 107 млн грн.

У наступному році НСЗУ пропонує залишити ранню діагностику онкозахворювань серед пріоритетних послуг. Це дозволить виявляти захворювання на більш ранніх стадіях та підвищить шанси пацієнтів на успішне лікування.

За матеріалами НСЗУ: https://nszu.gov.ua/novini/za-programoyu-medichnih-garantij-vzhe-ponad-192-tisyachi-pac-414