Районна газета

СОЦІАЛЬНІ ПРОГРАМИ, ЯКІ НИНІ РЕАЛІЗУЮТЬСЯ В СУМСЬКІЙ ОБЛАСТІ, МАЮТЬ СТОСУВАТИСЯ ВСІХ УЧАСНИКІВ БОЙОВИХ ДІЙ

На цьому наголошувалося під час зустрічі голови облдержадміністрації Василя ХОМИ з представниками Міністерства у справах ветеранів та членами Сумської обласної організації «Спілки ветеранів Афганістану»

Обласні програми, які нині реалізуються, мають йти в межах Закону, рівноцінно для всіх учасників бойових дій. Саме на цьому під час зустрічі з начальником відділу Мінветеранів Миколою Бордюговим наголосив Василь Хома.

«Ми плануємо підключитися до всеукраїнського проєкту «Батьківське серце»,- зазначив голова облдержадміністрації. Діти, які втратили під час бойових дій на Сході України батьків, отримають поіменне серце-оберіг. Ініціаторами заходу стали ветерани АТО та ООС, і ми це підтримуємо. З боку адміністрації будемо робити все, щоб більше уваги приділяти як сім’ям, так і дітям загиблих.

Розробляємо можливість співфінансування, за рахунок місцевих бюджетів, компенсації виплат за ЖКГ родинам загиблих під час ООС.

Працюємо і над загальним протоколом траурних церемоній, пов’язаних з похованням учасників АТО/ООС. Мені стало відомо, що на Тернопільщині, де знаходиться єдина в Україні каплиця - пантеон Героїв АТО, досі немає гранітної плити з іменами загиблих захисників із Сумщини. Для вшанування пам’яті героїв обласна адміністрація наддасть допомогу у встановленні цієї плити».

Василь Хома впевнений, що всередині регіону потрібно знайти спільну мову між громадськими організаціями ветеранів бойових дій. А таких в області вже нараховується більше 50. Очільник СОО «СОВЕАФ» Анатолій ЛИННИК запропонував голові облдержадміністрації поновити роботу координаційної ради при облдержадміністрації та провести спільну зустріч із головами організацій, щоб почути проблеми кожного.

Нагадаємо, Василь Хома - учасник бойових дій у Афганістані. Воював у складі 350 полку в 1986-1987 рр.

Довідково. В антитерористичній операції/операції Об’єднаних сил (далі - АТО/ООС) на Сході України загинули (померли) 151 житель Сумської області, 812 - отримали поранення та захворювання. На обліку в органах соціального захисту населення області перебуває 12994 учасника бойових дій в антитерористичній операції/операції Об’єднаних сил (240 з них мають статус особи з інвалідністю внаслідок війни), 10 учасників війни та 302 особи, які мають статус члена сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни.

У Сумській області проживає 17 сімей загиблих у Афганістані солдат, 44 вдови, 549 ветеранів із інвалідністю, 13 з яких - І-ї групи.