Районна газета

МІНЦИФРИ ГОТУЄ ЗАПУСК РЕЄСТРАЦІЇ ТА ЗНЯТТЯ З РЕЄСТРАЦІЇ МІСЦЯ ПРОЖИВАННЯ ОНЛАЙН

Уряд схвалив відповідну постанову, якою започатковує експериментальний проект з реєстрації та зняття з реєстрації місця проживання в електронній формі

Ця послуга одна з найбільш очікуваних послуг серед українців.

«Подати заявку на отримання послуги можна буде на порталі Дія. Скорочується кількість документів та запроваджується взаємодія між інформаційними системами та реєстрами. Отримати інформацію про результат та статус послуги можна буде у кабінеті громадянина на diia.gov.ua», – наголосив Віце-прем’єр-міністр України – Міністр цифрової трансформації Михайло ФЕДОРОВ.

Послуга буде доступна для: неповнолітніх дітей віком від 14 до 18 років за адресою місця проживання батьків чи одного з них; українців, які мають ID-картку, – за адресою житла, відомості про яке внесені у Державний реєстр речових прав на нерухоме майно, якщо особа володіє житлом або отримала електронну згоду на реєстрацію від власника чи співвласника житла.

На перших етапах послуга буде доступна у тестовому режимі в деяких містах України.

Нагадаємо, що на минулому засіданні 23 грудня Кабінет Міністрів зробив перший крок для запровадження цієї послуги – схвалено постанову, яка створює умови для електронної реєстрації місця проживання. Уже з 1 квітня 2021 року органи місцевого самоврядування мають вести реєстри територіальних громад виключно в електронній формі або за допомогою ІТ-системи Державної міграційної служби.

Постанову розроблено Мінцифрою разом з Міністерством внутрішніх справ та Державною міграційною службою.

За матеріалами Урядового порталу: https://www.kmu.gov.ua/news/mincifri-gotuye-zapusk-reyestraciyi-ta-znyattya-z-reyestraciyi-miscya-prozhivannya-onlajn