Районна газета

ПІДПРИЄМСТВА, УСТАНОВИ ТА ОРГАНІЗАЦІЇ ЛИПОВОДОЛИНЩИНИ МАЮТЬ ОБСЛУГОВУВАТИ СПОЖИВАЧІВ ДЕРЖАВНОЮ МОВОЮ

Відсьогодні, 16 січня, набирає чинності стаття Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», основною вимогою якої є використання української мови під час обслуговування споживачів. Тож усі надавачі послуг зобов'язані обслуговувати споживачів і надавати інформацію про товари й послуги в Україні українською мовою

Згідно зі статтею 30 цього Закону, підприємства, установи та організації всіх форм власності, фізичні особи-підприємці, інші суб’єкти господарювання, що обслуговують споживачів (крім випадків, встановлених частиною третьою цієї статті), здійснюють обслуговування та надають інформацію про товари (послуги), у тому числі через інтернет-магазини та інтернет-каталоги, державною мовою.

Інформація про товари та послуги на території України надається державною мовою, з урахуванням особливостей, визначених у статті 33 цього Закону.

Виробники (виконавці, продавці) в Україні всіх форм власності надають споживачам інформацію про вироби (товари), роботи чи послуги державною мовою. Така інформація може дублюватися будь-якою іншою мовою.

У разі, якщо крім державної інформація про товари та послуги надається також іншими мовами, обсяг інформації українською не може бути меншим за встановлений Законом про захист прав споживачів обов’язковий обсяг.

Нововведення можуть торкнутися кожного українця, який користується будь-якими послугами чи купує будь-які товари.

Уповноваженим із захисту державної мови Тарасом КРЕМЕНЕМ, Секретаріатом Уповноваженого спільно з громадськістю проводиться інформаційна та роз’яснювальна робота щодо застосування державної мови у визначених законом сферах, права та обов’язки громадян та інших суб’єктів, які виникають у зв’язку з цим.

У рамках спільної ініціативи Уповноваженого із захисту державної мови та громадської спільноти «Мова об`єднує!», на замовлення ГО «Український світ» виготовлено інформаційні матеріали (відеоролики, аудіоролик, постери) з метою поширення їх в якості соціальної реклами центральними та місцевими телеканалами, радіостанціями, популярними інтернет-ресурсами, а також усіма зацікавленими інституціями і громадянами у доступний для них спосіб.

Зокрема, героями  чотирьох соціальних відеороликів про законне право на обслуговування державною мовою стали відомі українські актори Ірма ВІТОВСЬКА та Юрій ДЯК, актор і режисер Ахтем СЕІТАБЛАЄВ, лідер гурту «Kozak System» Іван ЛЕНЬО.

Ролики можна знайти за посиланням: https://mova-ombudsman.gov.ua/reklama-16-sichnya

та на youtube-каналі Сумської облдержадміністрації: https://www.youtube.com/channel/UCG7v_jkz2vm8j0nKoTf7MIQ

Закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної» дивіться за посиланням: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2704-19#n263