Районна газета

«У ПІСНЯХ МОГО НАРОДУ - ДОЛЯ УКРАЇНИ»

В приміщенні комунального закладу «Липоводолинський районний будинок культури» відбувся районний фестиваль-конкурс військово-патріотичної пісні «У піснях мого народу - доля України», присвячений невмирущій пам’яті Героїв Небесної Сотні, бойовим подвигам сучасних захисників Вітчизни – воїнів АТО…і нашій Україні!       

Фестиваль-конкурс проводився з метою відродження національної та громадської самосвідомості, прищеплення поваги до подвигу ветеранів війни та військової  служби, учасників антитерористичної операції в Донецькій та Луганській областях, Революції Гідності, українського визвольного руху, залучення до участі в  патріотичному русі, а також виховання духовних, морально-етичних цінностей, любові до України, рідного краю, здібностей і талантів молоді  Липоводолинського району.

Нема  в країні сьогодні  важливішої проблеми,  ніж   збереження миру і  спокою в державі. Протягом  багатьох років зі сцени  звучали пісні, де  прославлявся  подвиг дідів і  батьків, які  захищали рідну  землю від ворожої навали.  Сьогодні ми славимо наших синів  та доньок, які знову стали на  захист  суверенітету  рідної  України. Тим і страшна війна, що забирає  у нас  найдорожче – це  людське  життя.

Учасники конкурсу та глядачі  хвилиною  мовчання   вшанували пам’ять  воїнів всіх  поколінь, що  віддали  своє  життя  за свободу і  незалежність.

Відкрила фестиваль-конкурс військово-патріотичної пісні «У піснях мого народу - доля України», начальник відділу культури в туризму Липоводолинської  районної державної адміністрації Любов ДИКАНЬ. В своїй промові Любов Миколаївна  привітала всіх учасників та гостей фестивалю, зазначивши про високу виховну роль такого потрібного на сьогодні патріотичного направлення в мистецтві.

В конкурсі взяли участь 40 конкурсантів різного віку та жанру з 14 закладів культури клубного типу – це  дуети, тріо та солісти, які запропонували на розсуд журі виконання військових та патріотичних пісень написані в АТО, на Сході України; пісні, які присвячені подіям січня-лютого 2014 року, Героям Небесної Сотні, учасникам АТО на Сході України; пісні своєї домівки-рідного краю та пісні про Україну.

До складу журі конкурсу ввійшли:

Голова журі - начальник відділу культури і туризму Липоводолинської РДА Любов ДИКАНЬ;                                   

- директор комунального закладу «Липоводолинський районний будинок  культури» Анатолій ПОЛЯХ;

- керівник народного аматорського вокального ансамблю «Світанок» комунального закладу «Липоводолинський районний будинок  культури» Людмила ОРЄХОВА;

- викладач комунального закладу  «Липоводолинська дитяча школа мистецтв» Оксана ГАПИЧ.

Вони оцінювали конкурсантів за виконавську майстерність, техніку виконання, творчу індивідуальність, сценічну культуру та артистизм. Конкурсанти виступали у різних номінаціях та вікових категоріях.

Підводячи підсумки фестивалю-конкурсу голова журі Любов ДИКАНЬ  подякувала учасникам за гарну підготовку до конкурсу та вибір актуального репертуару. За результатами конкурсу журі визначило місця наступним чином:

У номінації «Соло» у вікових категоріях: молодша (з 6 до 12 років), середня (з12 до 20 років), старша (з 20 років і старші).

І місце отримали: Вікторія Сухонос (с.Калінінське), Тетяна Бакум (с.Подільки), Олександр Вертій (с.Семенівка).

ІІ місце: Аня Гришко (с.Беїво), Аня Опришко (с.Яганівка), Володимир Пось (с.Московське), Дмитро Хіляй (смт. Липова Долина).

ІІІ місце: Аліна Посенко (с.Колядинець), Любов Вовк (с.Берестівка), Світлана Конор (с.Беїво).

І місце в номінації  «Малі вокальні групи» (дуети, тріо) у вікових категоріях: молодша (з 6 до 12 років), середня (з12 до 20 років), старша (з 20 років і старші) отримали: Катерина Жогло, Анастасія Бибенко, Дарина Заєць (с.Московське), Наталія Петрик, Єлизавета та Аліна Пось (с.Колядинець), Ганна Васелина, Ніна Пишна,Галина Михайленко (с.Яганівка).

ІІ місце: Анастасія Яременко, Марія Кузьменко, Катерина Яременко (с.Побиванка), Марічка Кравченко, Лілія Мумряк, Яна Малиш (с.Лучка).

ІІІ місце: Аміна Олещенко, Аня Гришко (с.Беїво), Валентина Помазан, Світлана Кравець, Ольга Максименко (с.Берестівка).

Фестиваль-конкурс відбувся у теплій дружній обстановці. Пісні виконавців гості зустрічали оплесками і оваціями.

Співаючи, ми зазираємо у нашу історію, у минуле, намагаючись обережно побачити картини народження української нації. Коли звучить пісня, то серце наповнюється почуттям любові до рідного краю, до свого народу, до України.