Районна газета

ЗИМА ПРИЙШЛА І СВЯТА ПРИВЕЛА – АНДРІЇВСЬКІ ВЕЧОРНИЦІ

Здавна існувала у нашого народу чудова традиція – вечорниці

Віддаючи шану минулому, беручи усе найкраще у наше сьогодення, ми на вечорницях відроджуємо усе найдорожче, що є у народу: його мову, пісню, історію…

Взимку наступала пора відносного відпочинку. І коли польові роботи уже зроблені, заготовлено припаси для домашніх тварин, і все затихає до приходу весни, коли землю притрушує легка снігова пороша, тоді лише маленькі вогники у хатніх віконечках сповіщають всіх про таїнство ночі перед Андрія.

Все це дійство відтворили працівники Липоводолинської центральної районної бібліотеки ім.Л.М.Новиченка та комунального закладу «Липоводолинський районний будинок культури» Липоводолинської районної ради в читальному залі, який тимчасово перетворився у стародавню українську світлицю з доброю господинею тіткою Параскою. До неї на гостину завітали дівчата та парубки, щоб заспівати веселих українських пісень, закружляти у запальному танці, скуштувати Калити. Дівчата ворожили, можливо не зовсім щиро, та все ж десь там глибиною душі вірили, що Андрієва ніч допоможе їй пізнати свою долю – дізнатися чи вийде вона заміж, чи доведеться знову дівувати цілий рік. 

Створити атмосферу справжніх вечорниць допомогли ансамблі народної пісні «Мелодія» та «Оберіг» Липоводолинського територіального центру.

Всі учасники заходу мали змогу доторкнутися до минувшини, поринути в атмосферу загадковості вечора на Андрія, відчути красу та поезію давніх обрядів.