Районна газета

УКРАЇНА 1932-1933 ГЕНОЦИД ГОЛОДОМ

З 24 червня по 4 липня в читальному залі Липоводолинської районної бібліотеки ім. Л.М. Новиченка функціонує пересувна виставка «Україна 1932-1933 геноцид голодом»

Вона підготовлена Українським інститутом національної пам’яті, Національним музеєм «Меморіал жертв Голодомору» та Міністерством закордонних справ України.

У виставці використано матеріали: Центрального державного кінофотофоноархіву України ім. Г.С.Пшеничного, Державного галузевого архіву СБУ, Національного центру народної культури «Музей І.Гончара», Національного художнього музею України, Інституту історії України НАН України, Інституту демографії та соціальних відносин ім.М.Птухи, фотографії надані В.Удовиченком та С. Липовецьким. 

Автори виставки розповідають унікальну історію Голодомору, бо вважають, що її мають знати не тільки в Україні, а й усьому світі.

Голодомор мав свою передісторію та наслідки, саме тому в хронологічному розрізі матеріали виставки охоплюють майже століття: за 30 років до трагедії і завершуються розповіддю про відродження пам’яті про Голодомор у сучасній Україні.

З перших днів перегляду виставка викликала жвавий інтерес у користувачів бібліотеки.