Районна газета

РАЙОННИЙ СЕМІНАР-ПРАКТИКУМ ПРАЦІВНИКІВ КУЛЬТУРИ ЗАКЛАДІВ ЛИПОВОДОЛИНСЬКОГО РАЙОНУ «СПЕЦИФІКА РОБОТИ В ВОКАЛЬНОМУ КОЛЕКТИВІ ТА РОЛЬ КЕРІВНИКА В ЦЬОМУ ПРОЦЕСІ»

Відповідно до  плану роботи відділу культури і туризму Липоводолинської районної державної адміністрації 25 червня на базі Московського сільського будинку  культури  проведено районний семінар-практикум з вокального жанру на тему:  «Специфіка роботи в вокальному колективі та роль керівника в цьому процесі»

В даному семінарі взяли участь  працівники сільських клубних закладів, керівники народних   колективів та  учасники клубних формувань.

Для гостей було проведено екскурсію, під час якої семінаристи мали змогу ознайомитись з матеріально-технічною базою будинку культури, роботою клубних формувань, веденням документації, культурно-дозвіллєвою діяльністю.

Захід відкрила  завідувач районним організаційно-методичним центром комунального закладу «Липоводолинський районний будинок культури»   Людмила Михно,  яка  відзначила, що на сьогодні розвиток вокально-хорового жанру набуває особливого значення. Підтвердження  цьому  - яскраві виступи аматорських колективів,  які приймають участь у районних та обласних заходах.

В районному семінарі прийняла участь керівник народного аматорського вокального ансамблю «Світанок» комунального закладу  «Липоводолинський районний будинок культури» Людмила Орєхова,  яка виступила з питанням «Основні тенденції та перспективи розвитку естрадно-вокального ансамблю. Роль керівника в цьому процесі».

Про особливості постановки народного голосу, постановки вокального номеру та підготовки  виступу ознайомила директор Лучанського сільського будинку культури Анастасія Скляр.

З питанням «Клубний заклад - центр культурного дозвілля та розвитку творчих здібностей»  виступила  Валентина Пось - директор Московського сільського будинку культури. 

У роботі семінару брав участь сільський голова Московської  сільської ради Іван Хекало, який привітав учасників семінару та розповів про співпрацю органів місцевого самоврядування з закладом культури та подальші плани його діяльності.

Присутні на семінарі мали змогу взяти участь у практичних заняттях   з питань: робота  над твором для вокального ансамблю, партії, що складають ансамбль, робота над дикцією, вокально-темброва культура ансамблю.

Приємно вразили виступи творчих колективів, які функціонують на базі сільського будинку культури: народний аматорський вокальний ансамбль «Калинонька», вокальний квартет «Зоряна пісня», солісти будинку культури  Микола Легуша, Віктор Грицан та Валентина Пось,  учасники народного аматорського театру «Явір»  Володимир Головко та Юрій Марченко.

Також було організовано екскурсію до Московського  навчально- виховного комплексу, де семінаристи мали змогу переглянути картинну галерею «Талант, помножений на життя»,  яка висвітлює життєвий і творчий шлях самобутнього художника Василя Мельника; експозицію «Життя, віддане народові»  про творчість уродженця села Московського художника і поета, засновника Сумського  художнього музею Никанора Онацького; музейну експозицію «Безсмертна пам'ять», присвячену уродженцю села Московське, генерал-майору, Герою Радянського Союзу Михайлу Семеновичу Синьку.  

Завершальний етап екскурсій носив  назву «Ніяка зустріч ніколи не буває випадковою». Це виставка світлин про зустріч Михайла  Мельника з учнівським та педагогічним колективами Московського навчально-виховного комплексу.

Підсумки  роботи  семінару підвела  методист І категорії з розвитку народної творчості Валентина Кулинич, яка подякувала всім учасникам семінару і зазначила, що семінар-практикум відбувся на професійно-організаційному рівні, адже представлений концертно-практичний матеріал дуже  добре сприйнявся учасниками семінару.

Слід відзначити, що учасникам семінару в електронному режимі роздавались методичні матеріали, які вони  зможуть використати в подальшій роботі – це методичний посібник «Організація та проведення культурно-мистецьких заходів», збірка дитячих пісень.

Всього в заході взяли участь 18 директорів сільських будинків культури,   завідувачів культурно-громадських центрів  та  сільських клубів.

По завершенні семінару клубні працівники поділилися своїми враженнями, обговорили усі проблемні питання.