Районна газета

ГРУДЕНЬ – ЩО НЕ ДЕНЬ, ТО СВЯТО

Хоч народне прислів’я і стверджує, що «сумний грудень і свято і будень», але саме останній місяць року налаштовує кожного з нас на оптимістичну хвилю

Зимовий цикл свят є найбільш популярним і очікуваним в народі. Люди говорять: «Грудень святами багатий!» «Або що не день, то свято». "Зима прийшла і свята привела". І дійсно: взимку майже щодня – свято.

В один з найулюбленіших свят дорослих і дітей – День святого Миколая –читальний зал центральної районної бібліотеки ім. Леоніда Новиченка зібрав усіх бажаючих на гостинні посиденьки «Грудень – що не день, то свято».

До уваги глядачів представлена розповідь та відео презентація про зимові календарно-обрядові звичаї та свята, що святкували з давнини наші пращури. Кожне свято, про яке йшла розповідь супроводжувалось іграми та обрядами, які відтворювали гості святкування, з задоволенням брали участь у грі «Ловець», «Заміси калиту», «Вареник-пирхунець». Хвилини гумору і веселого настрою додала сценка «Катерина не винна».

7 грудня в День Великомучениці Катерини в Україні започаткували святкування Дня української хустки, яка є символом прихильності, любові, вірності, прощання, скорботи, оберегом. Окрасою заходу була виставка та гості в українській хустині. Кожна з жінок розповіла про історію своєї хустки, її значимість та цінність для своєї родини.

Всі охочі із задоволенням взяли участь у майстер-класі з виготовлення новорічних іграшок та різдвяного віночка з природних матеріалів.
Доповнили захід книжкова виставка «У вихорі зимових свят» та фруктова ялинка, яка пригощала всіх присутніх мандаринками, діти, з вуст яких лунали вітання та фотозона в народному стилі.