Районна газета

22 ВЕРЕСНЯ ДЕНЬ ПАРТИЗАНСЬКОЇ СЛАВИ

Партизани – наша слава, наша гордість, партизани - це ті сини України, перед якими скинуть шапки цілі покоління, якими пишатимуться століття і складатимуть про них думи і пісні…

(Олександр Довженко)

Героїчна боротьба партизанів у тилу ворога – одна з найяскравіших сторінок Другої світової війни. У часи воєнного лихоліття Путивльський край став одним з осередків Руху Опору на українській землі. Тернистий шлях пройшли партизани, виконавши свій обов’язок перед Батьківщиною. Вони заслужили повагу багатьох поколінь. З 2001року 22 вересня в Україні святкується День партизанської слави.

Липоводолинщина теж не стояла осторонь, під час окупації діяли партизанські групи у Липовій Долині, підпільні патріотичні групи в с. Беєве та с. Кімличка. Активні дії проводила диверсійна група. Крім підпільних груп, у боротьбі з німецько-нацистськими окупантами брали участь понад 200 учасників руху антинацистського опору.

Так в с. Кімличка у 1942 році була сформована підпільна група на чолі з Ф. Тараном для боротьби в тилу ворога. Нажаль нацисти напали на слід організації і в цьому ж році підпільників було заарештовано і розстріляно в с. Герасимівка, Роменського району. Всі прізвища загиблих були відомі: Ф. Таран, М. Троян, Я. Макаренко, Я. Тимошенко, А. Стрілець, С. Грицай, М. Стрілець. Останки загиблих з різних місць були перенесені в братські могили та встановлені обеліски, з написом прізвищ загиблих.

Подвиг партизан-підпільників згадують та увічнюють у скульптурах і обелісках, де завжди майорять живі квіти!