Районна газета

ЧУЖИХ ДІТЕЙ НЕ БУВАЄ

Дитина – дзеркало родини; як у краплі води відбивається сонце, так у дітяхвідбивається моральна чистота матері і батька.

В. Сухомлинський

Дитина. Рідна дитина. Моя дитина. Є різні способи того, як стати батьками. Один із них - це усиновити дитину. Це водночас благородна і непроста справа.

Дитинство – це чудова пора сподівань на щасливе життя та здійснення мрій, кожна дитина має право на достойне та  щасливе життя.  Можливо, саме тому вважається, що усиновлення – це вирішення проблем дитини, яка втратила сімейне оточення, можливо, що усиновлення - це вирішення проблем дорослих, які хочуть виховати дитину, яка народжена не ними, але потребує саме їх любові та піклування.

Cьогодні тема усиновлення активно висвітлюється та пропагандується у засобах масової інформації через соціальну рекламу, аби привернути суспільну увагу до проблем дітей, що з різних причин не мають батьківської опіки.

Ці діти ще не знають, але обов’язково пізнають, що таке щира, справжня батьківська любов і турбота. Серед них і малюки, і діти більш старшого віку, і діти, які мають певні проблеми зі здоров’ям, і родинні групи братиків і сестричок. Усі вони мріють про тата і маму: малюють їх, пишуть їм листівки, бачать у снах. Попри труднощі, з якими можна зіткнутись на шляху усиновлення, винагорода буде більшою: тепла посмішка дитини, її лагідні оченята та невичерпна радість батьків!

Усиновлення - надзвичайно молоде свято, яке відзначається лише четвертий  рік поспіль, в день пам’яті святих мучениць Віри, Надії, Любові та їх матері – Софії, не може не зворушувати своєю відвертістю та щирістю. Це свято життєвої  мудрості та досвіду, це свято взаєморозуміння, свято великої душі та великого терпіння.

Практично усиновлення є формою влаштування дитини шляхом юридичного заміщення її функціонально деформованої біологічної сім’ї іншою. Основним завданням такого заміщення є подолання процесу «соціального відторгнення» дитини-сироти чи дитини, позбавленої батьківського піклування, з боку суспільства, залучення її до нормального процесу природного буття, але у складі іншої сім’ї, а іноді навіть і під іншим іменем. Турбота про них – наша спільна задача, обов’язок міста, суспільства, держави. Розвиток дитячої охорони здоров’я, забезпечення права дітей на отримання якісної освіти, збереження і розширення мережі соціально-культурних і спортивних закладів є пріоритетними напрямами соціальної політики нашого району.

Перші кроки вже є: у нашому районі на обліку перебуває 14 усиновлених дітей, протягом 2018 року усиновлено 1 дитину, позбавлену батьківського піклування. Дітям, які втратили родину, може допомогти кожен, хто небайдужий: одні – усиновлять, інші – допоможуть дитині знайти батьків, треті – нададуть фахову консультацію тим, хто виявив бажання усиновити, або тим, хто вже усиновив.

Усиновлення – це особлива дорога батьківства: благородна і складна, переповнена емоціями, очікуваннями, тривогами… Тому, саме в цей день – День усиновлення, служба у справах дітей Липоводолинської  районної державної адміністрації від щирого серця вітає тих відважних батьків, які здійснили цей відповідальний крок і взяли дитину у свою родину: бажаємо їм розуміння, доброти, терпіння та здоров’я. Адже бути батьками – це один із найважливіших обов’язків, який доводиться виконувати у житті, але водночас найбільш цікавий та гідний старань. А ще від імені районної  влади дякуємо усиновлювачам, прийомним батькам, опікунам та піклувальникам за щедрість сердець, за щоденну натхненну працю, за любов і турботу про дітей.

Кожного дня  все більше громадян відкривають свої серця і двері домівок для дітей, обділених долею. Реальним свідченням дієвої уваги нашої держави щодо забезпечення права дитини, яка за різних обставин життя втратила рідних батьків, є підтримка сімейних форм виховання. Усиновлення визнане в Україні пріоритетною формою влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Внаслідок усиновлення дитина втрачає статус дитини-сироти і стає сином чи донькою.

З нагоди свята хочеться від щирого серця привітати тих відважних батьків, які здійснили цей відповідальний крок і взяли дитину у свою родину, побажати міцного  здоров’я, розуміння, доброти та терпіння. Хай повниться дитячим щасливим сміхом Ваша домівка, щедрість та милосердя примножуються з кожним днем, а Віра, Надія і Любов ніколи не покидають серце.

Отже, шановні жителі району, якщо у вас виникло бажання взяти дитину свою у родину, зверніться у службу у справах  дітей Липоводолинської районної державної адміністрації (смт Липова Долина, вул. Полтавська, 17, тел. 5-13-76).