Районна газета

ПРО РОБОТУ ЛИПОВОДОЛИНСЬКОГО РАЙОННОГО ЦЕНТРУ СОЦІАЛЬНИХ СЛУЖБ ДЛЯ СІМ’Ї, ДІТЕЙ ТА МОЛОДІ З РІЗНИМИ КАТЕГОРІЯМИ ОТРИМУВАЧІВ СОЦІАЛЬНИХ ПОСЛУГ В РАЙОНІ

Про це говорили на апаратній нараді, яку провів голова райдержадміністрації Іван ЯРЕМЕНКО

За інформацією тимчасово виконуючого обов’язки директора районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Наталії  ВАСИЛЕНКО, у банку даних Липоводолинського РЦСССДМ станом на 18.11.2019 року перебуває 41 сім’я,  що потрапила у складні життєві обставини та потребує сторонньої допомоги,  в цих сім’ях виховується 86 неповнолітніх дітей.

Під соціальним супроводом  перебувають 6сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах, в яких виховується 13 дітей. Супровід 1 сім’ї завершено з позитивним результатом.

Обов’язковою умовою взяття сім’ї чи особи під соціальний супровід центру є добровільна згода сім’ї або особи шляхом укладання договору про здійснення соціального супроводу  між повнолітнім представником сім’ї чи особою та центром. На підставі договору надаються соціальні послуги, регулюються взаємні відносини та визначається відповідальність сторін.

За січень – листопад 2019 року працівниками Липоводолинського РЦСССДМ здійснено 25 вибіркових перевірок цільового використання державної допомоги при народженні дитини. Виявлено, що 2 сім’ї перебувають в складних життєвих обставинах, яких взято під соціальний супровід. Відсутні пропозиції щодо припинення виплати допомоги.

На обліку в Липоводолинському  РЦСССДМ за 11 місяців цього року перебувало  20 осіб молодіжного віку, що мають конфлікти із законом. Працівниками Центру проведено обстеження житлово-побутових умов проживання даних осіб, складено відповідні акти обстежень, надані соціальні послуги та проведено інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо їх прав і гарантій з метою недопущення вчинення повторних злочинів.

За цей період знято  9 осіб, з 11 особами проводиться профілактична робота в другу та  останню п’ятницю місяця. 

За 2015-2019 р.р. складено  120 соціальних паспорти потреб сім’ї учасників АТО, у яких визначено потреби, які необхідно задовольнити. За сприянням центру  одному з учасників АТО було відновлено загублене посвідчення учасника АТО.

На території Липоводолинського району та у самому селищі успішно функціонує 6 прийомних сімей та 1 дитячий будинок сімейного типу, у яких виховується 22 прийомні дитини (це діти – сироти та діти, позбавлені батьківського піклування). Всі ці сім’ї охоплені соціальним супроводженням, робота проводиться згідно плану.

Також, на обліку центру перебуває 14 осіб із числа дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Всі ці особи охоплені соціальними послугами.

Кожна сім’я, що перебуває на обліку в Липоводолинському РЦСССДМ, отримала або продовжує отримувати комплекс соціальних послуг.