Районна газета

ЗОВНІШНЄ НЕЗАЛЕЖНЕ ОЦІНЮВАННЯ - 2015

Реєстрація для участі в пробному зовнішньому незалежному оцінюванні розпочалася 1 листопада й триватиме до 15 грудня 2014 року

В Українському центрі оцінювання якості освіти підписано наказ про проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання у 2015 році, метою проведення якого є ознайомлення абітурієнтів, які вступатимуть до вищих навчальних закладів, із процедурою тестування.

Під час проведення пробного тестування будуть враховані зміни у процедурі зовнішнього оцінювання, зокрема абітурієнти матимуть можливість обрати для виконання завдань з української мови і літератури та математики тести двох рівнів складності: базового та поглибленого.

 Пробне тестування традиційно буде проведено у березні впродовж двох сесій. 21 березня відбудеться зовнішнє оцінювання з української мови і літератури, тест з якої у 2015 році складатимуть усі випускники шкіл.
Відповідно, пробне тестування з біології, географії, історії України, математики, фізики, хімії, а також англійської мови, французької мови, німецької, іспанської та російської мов відбудеться 28 березня 2015 року.
Реєстрація осіб, які виявили бажання взяти участь у пробному ЗНО, триватиме з 01 листопада до 15 грудня 2014 року. Участь у пробному тестуванні є платною.

Новації у  зовнішньому незалежному оцінюванні  2015 року

  1. Суттєво змінено систему визначення результатів зовнішнього оцінювання.

  Визначатиметься критеріальний поріг «склав/не склав», або так званий «пороговий бал». Для одного предмета він може становити 25 балів, для іншого - 41. Це й буде той «поріг», яким визначатиметься, склав абітурієнт тест чи не склав. Якщо він набрав більшу за порогову кількість тестових балів - склав тест, меншу – не склав.

Для абітурієнтів, котрі склали тест, тестові бали переводитимуться в рейтингові за шкалою 100–200 балів. Тобто зі 100 балами вже прийматимуть документи до університетів. Таким чином  збільшується лінійка рейтингових результатів, за якими абітурієнти зараховуватимуться до ВНЗ. Якщо в попередні роки ця лінійка визначалася шкалою від 124 до 200 балів (тобто фактично мала 76-бальну шкалу), то тепер - від 100 до 200 (стобальну). Ще один плюс: у рейтингуванні тепер не братимуть участі ті, хто не склав базового рівня. Отже, у тих, хто склав тест, можливостей отримати вищу рейтингову оцінку стає більше.

      2. Сертифікати зовнішнього оцінювання, видані у попередні роки, у вступній кампанії 2015 року не враховуватимуться.

   3. Для того, щоб забезпечити якісніший відбір студентів, будезапропонувано університетам тести двох рівнів складності. У 2015 році їх буде запроваджено лише з двох предметів: української мови та літератури, математики. 
 Дворівневі тести складатимуться з двох частин: базового і поглибленого рівнів. До базової частини входитимуть завдання, виконання яких дасть змогу виявити достатній рівень знань для здобуття непрофільної вищої освіти. До поглибленої - завдання, результати виконання яких дадуть можливість зробити висновок про наявність у абітурієнта знань для здобуття профільної філологічної чи математичної вищої освіти. Але слід мати на увазі, що завдання для тестів обох рівнів не виходитимуть за межі програм ЗНО та шкільних програм.

Під час реєстрації на ЗНО абітурієнти вказуватимуть у бланку заяви, якого рівня тест вони складатимуть. Очікується, що до 1 грудня мають бути опубліковані правила прийому до університетів. В них кожен вуз поставить вимогу - тести якого рівня з української мови та літератури і математики він прийматиме.

     4. Шкільний випускний іспит (державна підсумкова атестація, або ДПА) з української мови складатиметься у формі ЗНО.
     ЗНО з української мови і літератури спільно з ДПА складатимуть усі випускники загальноосвітніх шкіл, а не лише ті, хто хоче стати студентом.Для ДПА у базовому тесті буде виділено завдання лише з української мови. Які це завдання - абітурієнт дізнається, отримавши тестовий зошит. За виконання цих завдань абітурієнт отримає оцінку в шкалі 1–12 балів. Але ці ж завдання буде враховано і в результатах виконання всієї базової частини тесту.

     5. Не включено до переліку предметів, із яких проводиться зовнішнє оцінювання, світову літературу та всесвітню історію. Причина проста: дуже мало університетів ставлять ці предмети у перелік тих, із яких вони хочуть бачити сертифікати незалежного оцінювання.