Районна газета

Семінар для вихователів ДНЗ

6 листопада 2015 року на базі Липоводолинського дошкільного навчального закладу «Веселка» відбувся районний семінар для вихователів дошкільних закладів на тему «Патріотичне виховання в контексті духовного потенціалу розвитку дошкільника».

Учасників семінару вітали завідувачка ДНЗ «Веселка» Тамара Шматко, головний спеціаліст відділу освіти Світлана Демиденко.

Особливо приємним було та надовго залишило на обличчях присутніх позитивні емоції привітаня-виступ від вихованців закладу. Піснею про Україну усіх вітала  музичний керівник Світлана Гордієнко. Захоплення та приємні враження залишилися і після перегляду виставок народної та сучасної творчості «На рушнику хай доля квітне» та «Різнобарвний світ моїх захоплень». Де були представлені роботи працівників закладу та батьків вихованців.

Досвідом роботи з дітьми поділилася досвідчений вихователь Катерина Воловик. Присутні переглянули фрагмент заняття в старшій групі «Тепло долонь і розуму, і серця я Україні милій віддаю».

В ході практичної частини методист відділу освіти по дошкільному вихованню Наталія Смітія у своїй доповіді звернула увагу учасників семінару на єдність патріотичного та інтернаціонального виховання, пояснила особливості роботи з дітьми дошкільного віку у даному напрямку.

Вихователь-методист дошкільного закладу «Веселка» Удовиченко Тетяна презентувала теоретичний матеріал та практику роботи закладу по темі «Патріотичне вихованя в контексті духовного потенціалу розвитку дошкільника».

            Узагальнили отриману інформацію вихователі району в ході творчої години, що проходила у формі захисту групових проектів «Презентація плакатів» та «Вірш про Україну».

За круглим столом присутні обмінялися думками та враженнями щодо семінару, проаналізували заняття обговоривши його позитивні та негативні моменти. Методист РМК Наталія Смітія  підвела підсумки роботи.

Логічним продовженям семінару було засідання районного методичного об’єднання вихователів, так як тематика його співзвучна з тематикою семінару. Слухалися питання:

- про сутність  поняття патріотизму  та інтернаціоналізму.

        - про завдання виховання морально – патріотичних почуттів.

- особливості  роботи  з формування моральних якостей.

      - опрацювання методичних рекомендацій щодо використання інформаційно-комунікаційних технологій в освітньому процесі дошкільного закладу.

     По закінченню роботи методичного об’єднання учасники ще раз щиро подякували організаторам семінару та з піднесеним настроєм, сповнені позитивних вражень роз’їхалися по своїх закладах. На згадку про семінар у кожного учасника залишилися буклети та методичні рекомендації по патріотичному вихованню, обереги від працівників закладу та листівки від вихованців.

Катерина Воловик з вихованцями