Районна газета

ХТО І ЯК ПЕРЕВІРЯТИМЕ ЯКІСТЬ ОСВІТИ У ШКОЛАХ

Міністерство освіти і науки України винесло на громадське обговорення порядок проведення інституційного аудиту шкіл – документу, що визначатиме механізм контролю за діяльністю закладів освіти, що забезпечують здобуття загальної середньої освіти

Раніше в Україні проводили атестації закладів, що передбачало лише контроль за їх освітньою діяльністю. Тепер з'явився інституційний аудит, що має на меті не лише контролювати, але й допомагати забезпечувати якість освіти. Це має вплинути на розвиток шкіл.

МОН розробило проект порядку проведення інституційного аудиту. Від цього документа залежить те, як працюватимуть такі перевірки.

Зокрема, у порядку прописано, що оцінювати школи та управлінські процеси будуть за наступними напрямками:

     освітнє середовище закладу освіти (умови навчання та праці, відсутність будь-яких форм насильства та дискримінації, інклюзивність)

     система оцінювання учнів (наявність прозорої і зрозумілої системи оцінювання, моніторинг знань, формування в учнів відповідальності за навчання та здатності до самооцінки)

     педагогічна діяльність працівників школи (планування та прогнозування своєї роботи, використання сучасних технологій, підвищення компетентності, налагодження партнерських відносин з учнями та батьками)

     управлінські процеси закладу освіти (наявність стратегії діяльності закладу, політики академічної доброчесності створення атмосфери довіри та дотримання етичних норм, забезпечення належних умов праці).

Ознайомитися з повним змістом документа можна за посиланням.

Зауваження та пропозиції до проекту Порядку проведення інституційного аудиту закладів загальної середньої освіти приймаються до 10 жовтня 2018 року на електронну пошту:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. .