Районна газета

УКРАЇНСЬКІ ВИПУСКНИКИ БІЛЬШЕ НЕ ОТРИМУВАТИМУТЬ АТЕСТАТІВ

Випускники українських шкіл більше не отримуватимуть атестати зрілості по завершенні 11-ти класів. Документ замінять на свідоцтво про здобуття повної загальної середньої освіти

Таке рішення  було прийнято під час засідання уряду, 6 березня 2019 року.

«Українські школярі відтепер отримуватимуть після 4-го класу свідоцтво про здобуття початкової освіти; після 9-го - свідоцтво про здобуття базової середньої освіти; а після завершення школи в 11-му (12) класі - свідоцтво про здобуття повної загальної середньої освіти», - йдеться в повідомленні Міністерства освіти і науки України.

Вперше передбачено документ єдиного зразка після завершення початкової школи. Поки його не видаватимуть безпосередньо школярам, однак планується, що всі свідоцтва, зокрема про отримання початкової освіти, будуть занесені в єдину державну електронну базу. Це полегшить відновлення документів, а також перехід дітей із закладу в заклад.

 Крім того, щоб усі ці документи були доступні й для осіб з порушеннями зору, їх почнуть виготовляти з використанням шрифту Брайля.

«Є ціннісні речі, які також потрібно враховувати. Ще з радянських часів ми маємо атестат про повну загальну середню освіту, такого ж зразка документ діє в РФ, але в усіх цивілізованих країнах світу ця практика не поширена», – пояснила відповідні зміни міністр освіти і науки Лілія ГРИНЕВИЧ.

 

За матеріалами сайту https://mon.gov.ua/ua