Районна газета

З’ЯВИЛИСЯ ПЕРШІ ВІДОМОСТІ ПРО ЗНО 2020 РОКУ

Міністерство освіти і науки України визначило, як буде проводитись визначення рівня навчальних досягнень випускників середніх навчальних закладів при їхньому вступі до закладів вищої освіти у 2020 році

Наказом від 9 липня 2019 року № 947 затверджено календарний план підготовки та проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2020 року.

Відповідно до наказу реєстрація осіб для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні триватиме з 3 лютого до 24 березня 2020 року. Керівники закладів освіти зможуть зареєструвати учнів (слухачів, студентів) для проходження ДПА у формі ЗНО до 17 березня 2020 року.

До 30 квітня 2020 року зареєстровані учасники зможуть завантажити зі своїх інформаційних сторінок запрошення-перепустки, де буде зазначено час і місце проведення тестувань.

Основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання почнеться 21 травня тестуванням з математики і завершиться 15 червня тестуванням з хімії. Тестування з української мови і літератури відбудеться 26 травня, з фізики - 28 травня, з іспанської, німецької, французької мов - 1 червня, з англійської мови - 2 червня, з історії України - 4 червня, з біології - 9 червня, з географії - 11 червня.

Кожен учасник може  пройти щонайбільше чотири тестування.

Інформацію про результати основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання з усіх навчальних предметів буде розміщено на інформаційних сторінках учасників тестування до 24 червня 2020 року.

Випускникам, які 2020 року будуть отримувати повну загальну середню освіту, результати ЗНО з трьох предметів зарахують як результати державної підсумкової атестації. Ці учасники маютьобов’язково скласти: українську мову і літературу; математику або історію України (на вибір учасника); ще один вибірковий предмет.

Для студентів закладів вищої освіти, які скористалися правом повторного складання ДПА у формі ЗНО, результати зовнішнього оцінювання 2020 року з української мови і літератури (української мови), математики або історії України можуть зараховуватися як результати атестації.

Український центр оцінювання якості освіти також повідомив, що зміст сертифікаційних робіт відповідатиме програмам зовнішнього незалежного оцінювання,  затвердженим наказами Міністерства освіти і науки України від 26 червня 2018 року №696, від 20 грудня 2018 року № 1426.

За матеріалами сайтів http://testportal.gov.ua, http://osvita.ua/