Районна газета

ПЕРШОЧЕРГОВЕ ЗАВДАННЯ РАЙОННОГО БУДИНКУ ДЛЯ ДІТЕЙ ТА ЮНАЦТВА – РОЗВИТОК ТВОРЧИХ ЗДІБНОСТЕЙ ЙОГО ВИХОВАНЦІВ

Учасники щопонеділкової апаратної наради, що відбулася під головуванням очільника району Івана ЯРЕМЕНКА, обговорили реальний стан справ, проблеми та способи їх розв’язання щодо творчого розвитку вихованців закладу позашкільної освіти – районного Будинку для дітей та юнацтва

За словами директора закладу Світлани БУЛГАКОВОЇ, на сьогодні, в умовах впровадження новацій в системі освіти, заклади позашкілля стають невід’ємним складником освітньої структури, який сприяє всебічному гармонійному розвитку дитини, її творчій реалізації, самореалізації в суспільстві.

Головне завдання педагогів установи – це  створення для кожного гуртківця можливості розвиватися відповідно до власного покликання.

На даному етапі заклад відвідують 765 вихованців, з якими працюють 37 педагогів. Організовано роботу 50 бюджетних груп, 29 з яких працюють на базі шкіл району.

Через активні форми діяльності реалізується  організаційно-масова, виховна, культурно-просвітницька робота з дітьми та учнівською молоддю. Конкурси, фестивалі, проєктна діяльність, творчі презентації, звіти, виставки, майстер-класи тощо сприяють підтримці та розвитку їх творчих здібностей. Понад тисячу дітей району щорічно долучаються до вивчення історико-культурної спадщини рідного краю, беруть участь у екскурсійних, конкурсних програмах, конференціях, виставках, квестах, флеш-мобах, туристських походах, благодійних акціях.       

Впродовж останніх 3 років більше 750 вихованців мали можливість презентувати свої творчі здобутки під час районних та обласних масових заходів. 54 старшокласники залучено до занять у наукових секціях Сумського територіального відділення Малої академії наук України.

Тематичні виставки надбань гуртківців є традиційним заходом закладу, коли батьки та гості мають змогу долучитися до творчого процесу дитячого таланту.

«Питання створення умов для забезпечення права кожної дитини на здобуття якісної позашкільної освіти, розвитку творчих здібностей вихованців є актуальним і зумовлює необхідність консолідації зусиль відповідних структур, батьків, представників бізнесу та громадськості. Заклад позашкільної освіти має стати школою радості для дітей, школою творчості для педагогів, школою спокою для батьків. Адже саме тут, у дитячі роки відбувається визначення життєвої долі людини, а в часовій перспективі – це та основа, на якій формується нація, вибудовується суспільство», - зазначила в підсумку директор районного Будинку для дітей та юнацтва Світлана БУЛГАКОВА.