Районна газета

ЗАКОН ПРО ПОВНУ ЗАГАЛЬНУ СЕРЕДНЮ ОСВІТУ ПІДТРИМАЛИ 327 НАРОДНИХ ОБРАНЦІВ

Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому законопроект № 0901 про середню освіту. Відповідне рішення підтримали 327 народних депутати.

Документ врегульовує правові, організаційні та економічні засади функціонування та розвитку системи загальної середньої освіти,

зокрема:

  • доступності для осіб з особливими освітніми потребами, а також територіальної доступності закладів загальної середньої освіти, обов’язок органів влади забезпечувати відповідну доступність;
  • забезпечення якості повної загальної середньої освіти та забезпечення академічної доброчесності у сфері загальної середньої освіти;
  • мови освіти в закладах загальної середньої освіти, сертифікації педагогічних працівників, ресурсного (інформаційного, науково-методичного, матеріально-технічного) забезпечення закладів;
  • основ здійснення інституційного аудиту;
  • самоврядування в закладі освіти, зокрема, учнівського та батьківського;
  • прав та обов’язків учасників освітнього процесу;
  • розмежування повноважень органів виконавчої влади та місцевого самоврядування у сфері загальної середньої освіти та інше.

Законом визначено, що повна загальна середня освіта здобувається за трьома рівнями:

  • початкова освіта – перший рівень повної загальної середньої освіти, що передбачає виконання учнем вимог до результатів навчання, визначених державним стандартом початкової освіти;
  • базова середня освіта – другий рівень;
  • профільна середня освіта – третій рівень.

Закон гарантує зарахування дітей до початкової школи без жодних конкурсів, при цьому заклад має бути територіально доступним для дітей незалежно від їхнього соціального статусу чи місця народження. 

У разі звернення батьків дитини з особливими освітніми потребами, адміністрація школи зобов’язана створити інклюзивний клас.

Для роботи за індивідуальною траєкторією учень та/або його батьки повинні будуть звернутися із заявою до школи. Під це створюватимуть індивідуальний навчальний план, який писатимуть разом педагоги, батьки та учень, схвалюватиме педрада та затверджуватиме директор.

Новоухваленим законом визначається і мінімальна та максимальна кількість учнів у одному класі, яка у класі державного, комунального закладу освіти не може становити менше 5 та більше 24 дітей, які здобувають початкову освіту, та 30 учнів, які здобувають базову чи профільну середню освіту.

Щодо роботи вчителів.  Перший рік роботи молодий вчитель проходитиме педагогічну інтернатуру. В її межах отримає наставника, який буде зобов’язаний надавати консультації молодому фахівцю та допомагати йому стати успішним вчителем. Наставник отримуватиме додаткову 20% надбавку.

Вчителем може стати людина з будь-якою освітою, а не тільки з педагогічною.

Також документом передбачається, що обов’язкове переведення вчителів-пенсіонерів на строкові контракти має відбутись до 1 липня 2020 року.

За матеріалами сайту https://mon.gov.ua