Районна газета

ПРО ЗАХИСТ ТА ПРОФІЛАКТИКУ ПОШИРЕННЯ КОРОНАВІРУСУ

Темі профілактики та посилення заходів, спрямованих на мінімізацію ризиків поширення в установах та закладах освіти району гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом 2019-nCoV, були присвячені позапланові наради керівників, виїзні зібрання, що відбулися впродовж останнього тижня в установах та закладах освіти району за участі представників Липоводолинського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області

Задля підвищення рівня обізнаності про коронавірусну інфекцію, посилення та проведення додаткових профілактичних заходів учасників, серед яких були педагоги та працівники, учні та вихованці, їх батьки чи законні представники, поінформовано щодо загальних особливостей захворювання, основних профілактичних індивідуальних заходів та попереджувальних заходів в установах і закладах освіти, використання дезінфікуючих засобів. Фахівцями рекомендовано мінімізувати проведення масових заходів.

Довідково. На сайті Кабінету Міністрів України опубліковано розпорядження від 03 лютого 2020 р. № 93-р «Про заходи щодо запобігання занесенню і поширенню на території України гострої респіраторної хвороби, спричиненої короновірусом 2019-nCoV».

Зазначене розпорядження КМУ:

  • встановлює режим підвищеної готовності для всіх систем цивільного захисту. Це дозволить мобілізувати сили та оцінити існуючі засоби реагування, вчасно поповнити резерв для забезпечення готовності на випадок виникнення епідемії;
  • встановлює тимчасові обмеження та особливі умови для в’їзду в Україні осіб, які перебували у провінції Хубей Китайської Народної Республіки, шляхом їх ізоляції протягом 14 днів у визначені Міністерством охорони здоров’я заклади;
  • затверджує Національний план протиепідемічних заходів щодо запобігання занесенню і поширенню на території України гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом 2019-nCoV, на 2020 рік.

Загальні рекомендації для профілактики коронавірусу:

1. Часто і ретельно мити руки водою і милом (протягом не менше 20 секунд).

2. Якщо немає можливості помити руки з водою і милом, варто використовувати спиртовмісний антисептик для рук - розчин з вмістом спирту 60-80% або з 2% хлоргексидину. Антисептик повинен покривати всю поверхню шкіри рук, обробляти руки треба не менше 30 секунд і особливу увагу приділити нігтям (тут накопичується більше бруду). При першій же можливості помити руки милом і водою.

3. Не торктися брудними руками очей, носа або рота.

4. Уникати тісного контакту з хворими людьми і натовпом.

Якщо з'явились симптоми гострої респіраторної інфекції, щоб запобігти зараженню інших необхідно:

         • залишатися вдома, якщо захворіли;

         • уникати тісного контакту з іншими людьми;

         • прикривати рот і ніс серветкою під час кашлю та чхання, а після ретельно мити руки;

         • регулярно провітрювати приміщення і дезінфікувати поверхні;

         • бути на зв'язку зі своїм сімейним лікарем;

         • використовувати захисну маску обов'язково, якщо захворіли і маєте респіраторні симптоми (кашель, нежить), а також перебуваючи в місцях великого скупчення людей для додаткового захисту.

Важливо пам'ятати, що за симптомами коронавірус схожий на гостру респіраторну інфекцію - в основному це лихоманка, кашель, проблеми з диханням. Симптоми можуть проявитися через 2-14 днів після зараження, хоча зараз відомі випадки більш тривалого інкубаційноно періоду. Вірус може викликати запалення обох легенів.

  • Рекомендації ВООЗ для громадськості та професійної спільноти https://www.who.int/emergencies/
  • Сторінка Центру громадського здоров’я України https://www.phc.org.ua
  • Сторінка Міністерства охорони здоров'я України https://moz.gov.ua