Районна газета

ПРЕЗИДЕНТ ПІДПИСАВ ЗАКОН «ПРО ПОВНУ ЗАГАЛЬНУ СЕРЕДНЮ ОСВІТУ»

Президент Володимир Зеленський підписав Закон «Про повну загальну середню освіту», який Верховна Рада ухвалила ще 16 січня 2020 року. Закон із підписом Президента повернуто до Верховної Ради 13 березня 2020 року

У Міністерстві освіти і науки наголошують, що відтепер відомство отримало можливість втілювати зміни у шкільній освіті. Зокрема, закон гарантує рівний доступ до освіти для учнів, забезпечує педагогічну автономію вчителів та передбачає більше можливостей для шкіл, щоб використовувати власні кошти.

Учні отримують можливість будувати індивідуальні освітні траєкторії, обирати навчальні предмети та мати більше прав для учнівського самоврядування. Батькам учнів закон надає гарантії безпечнішого середовища для дітей, зокрема - гарантії захисту від булінгу, а також право ініціювати позаплановий інституційний аудит у школі.

Документ надає вчителям реальну автономію у створенні програм, розробці систем оцінювання, відкриває ширші можливості для підвищення кваліфікації та зростання їхньої зарплати.

Закон також встановлює нові підходи до призначення директорів шкіл, надає більше можливостей для підсилення шкіл педагогами та запроваджує педагогічну інтернатуру для молодих вчителів.

Як зазначають офіційні джерела, раніше Верховна Рада не змогла скасувати цей закон, дискусії точилися довкола «мовної складової». Її розробили за рекомендаціями Венеціанської комісії.