Районна газета

ПИТАННЯ ПІДГОТОВКИ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ ДО НОВОГО НАВЧАЛЬНОГО РОКУ ОБГОВОРИЛИ НА ВІДЕОСЕЛЕКТОРНІЙ НАРАДІ, ОРГАНІЗОВАНІЙ ОБЛАСНИМ ДЕПАРТАМЕНТОМ ОСВІТИ І НАУКИ

Уже за місяць українські школярі мають повернутися за шкільні парти. Звісно, так буде, якщо дозволить епідеміологічна ситуація. Втім, так чи інакше, а заклади освіти мають бути повністю готові організовано почати новий навчальний рік та забезпечити рівні умови доступу до якісного освітнього процесу за очною або дистанційною формами, чи поєднуючи їх.  

Саме питання підготовки закладів освіти області до нового 2020/2021 навчального року, його ключові аспекти та невід’ємні складові обговорили на черговій селекторній нараді, організованій Департаментом освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації для керівників органів управління освітою, закладів вищої, фахової перед вищої та професійної (професійно-технічної) освіти.

Модерувала робочу нараду директор Департаменту освіти і науки Сумської облдержадміністрації Вікторія ГРОБОВА. Учасником була начальник відділу освіти, культури, молоді та спорту Липоводолинської районної державної адміністрації Любов ДМИТРУШКО.

В ході роботи, очільниця освіти області та присутні в студії фахівці обласного Департаменту освіти і науки проговорили теоретичні та правові аспекти формування оптимальної мережі закладів, їх готовність до початку 2020/2021 навчального року та комісійне прийняття в експлуатацію, інклюзивне навчання дітей з особливими освітніми потребами  та оптимальні форми організації освітнього процесу школярів в карантинних умовах, стан проведення ремонтних робіт тощо.

Особливу увагу організатори закцентували на питанні забезпеченості закладів освіти   пірометрами, засобами індивідуального захисту та дезінфікуючими засобами, а також ґрунтовно проаналізували стан їх укомплектування фахівцями психологічної служби, забезпеченість робочими кабінетами.

Як результат обговорення питань порядку денного, Департаментом визначено першочергові завдання, які мають бути виконані на місцях (в районах, містах, об’єднаних територіальних громадах) до початку нового навчального року.