Районна газета

ДЛЯ ДІЯЛЬНОСТІ У 2020/2021 НАВЧАЛЬНОМУ РОЦІ ЗАКЛАДІВ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ МОН РОЗРОБИЛО ДОРОЖНЮ КАРТУ

Міністерством освіти і науки України розроблено інструктивно-методичні рекомендації щодо організації діяльності закладів дошкільної освіти у 2020/2021 навчальному році.

Відповідний лист від 30.07.2020 № 1/9-411 оприлюднено на сайті відомства.

Для роботи дитячих садків у 2020/2021 навчальному році обов’язково мають бути заплановані дії щодо заохочення всіх учасників освітнього процесу до дотримання гігієнічних навичок, соціальної дистанції у приміщенні.

 

Рішення щодо відновлення діяльності та функціонування закладів дошкільної освіти ухвалюють регіональні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, що залежить від статистики захворюваності в регіоні. За сприятливої ситуації в регіоні дитячі садки працюють у звичайному режимі, створивши максимально безпечні умови для вихованців та працівників. За створення таких умов відповідають засновники та керівники закладів.

Відповідно до Закону України «Про освіту» усім закладам освіти надано автономію в організації освітнього процесу, орієнтуючись на попередній досвід, аналіз результатів своєї роботи в минулому навчальному році та всі наявні рекомендації.

 Наголошено, що при організації освітньої діяльності вихователям варто звертати увагу, що діяльнісний підхід є основою для досягнення цілей розвитку дітей різного віку.

 Поряд із традиційними формами роботи з батьками чи законними представниками дитини, можна застосовувати інноваційні, а також впроваджувати дистанційні форми спілкування.

 Необхідною умовою для роботи з дітьми з особливими освітніми потребами, крім корекційно-розвиткових послуг та психолого-педагогічного супроводу, є створення універсального дизайну та розумного пристосування будівель, приміщень та прибудинкових територій, у тому числі створення ресурсної кімнати.

 Упровадження дистанційних форм спілкування з батьками на он лайн платформах та використання мобільних додатків є також прийнятним для дитсадків.

 Невід’ємною складовою роботи закладів дошкільної освіти у 2020/2021 навчальному році залишається підвищення кваліфікації педагогічних працівників за різними формами та видами.

 За матеріалами сайту https://mon.gov.ua